AKTYWNE POŻEGNANIE LATA NA BIELANACH

2016-09-05 19:03:55

Już 10 września na terenie Parku Olszyna mieszkańców Bielan czeka piknik "Żegnaj Lato na Bielanach". Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla fanów aktywnego trybu życia.


 Tradycyjnie, pożegnanie najcieplejszej pory roku na Bielanach będzie stało pod znakiem sportu. Swoje stoiska terenie zielonego Parku Olszyna będzie prezentowała większość organizacji pozarządowych, działających w sferze sportu na terenie dzielnicy.
 
Początek imprezy zaplanowano na godzinę 13:00. Właśnie wówczas odwiedzający Piknik będą mogli zapoznać się z ofertą sportowo-rekreacyjną, przygotowaną przez kluby. Już dziś wiemy, że wszyscy goście staną przed okazją do spróbowania swoich sił na strzelnicy, przygotowanej przez ZKS Warszawa. Fani sportów drużynowych będą mogli podszkolić swoje umiejętności piłkarskie dzięki stoiskom Hutnika Warszawa i UKS Dragon Bielany. Tradycyjnie bogatą ofertę przedstawi AZS-AWF Warszawa. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne stoisko Akademików będzie bazowało na taekwondo olimpijskim, które AZS zaprezentuje wspólnie z UKS Tebek Warszawa. Bardzo możliwe, że odwiedzający będą mogli spotkać niedawnych olimpijczyków z Rio de Janeiro - Piotra Pazińskiego i Aleksandrę Sochę (szermierka).

Po raz pierwszy w historii naszej dzielnicy mieszkańcy Bielan będą mogli uprawiać olimpijską dyscyplinę sportu jaką jest hokej na trawie. Wszystko dzięki startującej w ramach UKS G-8 Bielany sekcji, która będzie prowadzona przy SP numer 80 przy ulicy Aspekt. Specjalnie z tej okazji, na piknik przyjadą Mistrzowie Polski, uczestnicy Ligi Mistrzów - zawodnicy Grunwaldu Poznań, aby zaprezentować na terenie obiektu Syrenka podstawy hokeja na trawie i zachęcić do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Na głównej scenie poza występami artystycznymi, zaplanowanymi na godziny popołudniowe, wszystkich odwiedzających główną scenę, czekają pokazy karate, między innymi w wykonaniu Bielańskiego Klubyu Kyokushin Karate oraz występy seniorów ćwiczących w TKKF Chomiczówka. - Cieszę się, że aktywność seniorów na terenie naszej dzielnicy jest tak duża. Cieszy również, że setki mieszkańców Bielan korzystają z naszej bogatej oferty, skierowanej do osób starszych. Jak pokazują imprezy organizowane przed Urząd Dzielnicy Bielany i nasze pokazy na piknikach, sprawnością fizyczną i radością z życia można się cieszyć w każdym wieku. Wystarczy trochę chęci, bo pomysłów na aktywności nie brakuje, co pokazuje oferta TKKF - relacjonuje Prezes klubu z Chomiczówki - Jacek Bączkowski.
 
Poza wymienionymi atrakcjami, Urząd Dzielnicy Bielany zadbał o pokazy piłkarskiego "freestyle", całodzienne atrakcje na terenie obiektu Syrenka w postaci wspomnianych wcześniej pokazów hokeja na trawie, turnieju piłki nożnej, możliwości gry w koszykówkę i meczu urzędników o godzinie 17:00. Na terenie Pikniku, swoje stoiska będą mieć również UKS Kusy (lekka atletyka), Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi, siatkarska ESPES Sparta Warszawa i szkółka pływacka Academy of Hasten.
 
Na terenie Parku Olszyna wszyscy odwiedzający będą mogli poczytać także o bielańskich organizacjach pozarządowych, działających w obszarze sportu i rekreacji, w specjalnej gazecie wydanej z okazji Pikniku. O sporcie i rekreacji oraz sukcesach w tej sferze, sporo piszą w gazecie burmistrzowie - Tomasz Mencina i Grzegorz Pietruczuk.
 
- Wrześniowy piknik jest już tradycją i swego rodzaju podsumowaniem. Zaczyna się nowy rok szkolny. Wielu młodych mieszkańców Bielan  oraz ich rodziców, poszukuje oferty sportowej na zajęcia pozalekcyjne. To właśnie dla nich jest ten piknik. Z roku na rok zwiększa się liczba dyscyplin i aktywności, jakimi można zajmować się na Bielanach. Dyscypliny indywidualne, drużynowe, sport wyczynowy i czysto rekreacyjny. Pełna oferta dla osób w każdym wieku zostanie przedstawiona już w najbliższą sobotę, 10 września - zachwala dzielnicowe organizacje trzeciego sektora, działające w sferze sportu i rekreacji zastępca burmistrza dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk.
 
Poza stoiskami sportowymi podczas pikniku "Żegnaj Lato na Bielanach", stworzona będzie również strefa związana ze zdrowiem oraz kulturą. Wszyscy goście imprezy będą mogli skorzystać ze strefy "slow life", zabawy na dechach i wieczornego Silent Disco. O animowanie pikniku zadba Grupa Teatralna Warszawiaki. Główną atrakcją imprezy będzie wieczorny koncert zespołu T.Love, zaplanowany na godzinę 20:00.

MG źródło: inf. własna