BALONOWY ZAWRÓT GŁOWY

2018-10-19 21:11:04

Dzielnica Bielany spełniła jedną ze swoich bardziej istotnych obietnic wobec mieszkańców w zakresie sportu i rekreacji. Uruchomiono balony ogrzewane nad pięcioma boiskami na terenie bielańskich szkół. Licząc obiekty CRS Bielany, nasza dzielnica będzie dysponowała siedmioma takimi obiektami.


W minionych latach mieszkańcy Bielan zarówno trenujący amatorsko, jak również w klubach, mogli korzystać z ogrzanych w balonach obiektów CRS Bielany, na terenie Parku Olszyna (Syrenka) oraz przy ulicy Rudzkiej (Orlik). W tym roku zadecydowano o pięciu  kolejnych obiektach, które pełnią podwójnie istotną funkcję.

- Od wielu miesięcy przygotowywaliśmy się do tych inwestycji, które po prostu dzielnicy się opłacą. Wiemy o tym z doświadczenia. Wcześniejsze balony zainstalowano na terenie obiektów CRS Bielany i spośród placówek oświatowych, w pełnym wymiarze korzystała jedynie Szkoła Podstawowa numer 53, położona przy ulicy Rudzkiej, gdzie mamy balon nad Orlikiem. Teraz powstały obiekty nad boiskami kolejnych szkół: SP 263, SP 80, SP 293 oraz SP 77.  W trakcie ustawiania jest hala nad XXXIX LO Lotnictwa Polskiego. To podwójna korzyść, o której mówiłem od dawna - uczniowie trenując na boisku zimą, odciążają hale sportowe, a szkoły popołudniami mogą wynajmować obiekt klubom sportowym, firmom czy osobom fizycznym, zarabiając pieniądze tak potrzebne dziś w oświacie - objaśnia odpowiedzialny za obszar sportu w Dzielnicy Bielany zastępca Burmistrza - Grzegorz Pietruczuk.

Jak udało nam się dowiedzieć, wstępnie w budżecie Dzielnicy na przyszły rok, zabezpieczono środki na kolejne balony nad szkołami 289, 209 oraz 223. - Nie ukrywam, że bardzo intensywnie myślimy nad tym, aby obiekty stanęły również nad boiskami SP 273 oraz SP 247 - kontynuuje Grzegorz Pietruczuk.

Oznacza to, że do końca 2019 roku na Bielanach stanie minimum 10, a być może nawet 12 hal pneumatycznych, w których temperatura pozwala na uprawianie sportu w temperaturze o 10 stopni Celsjusza wyższej, aniżeli temperatura powietrza na zewnątrz. Bielany już obecnie są w tej sportowej klasyfikacji w ścisłej czołówce, a wygląda na to, że także w tym obszarze zdeklasują inne regiony Warszawy.

MG