BIELAŃSKA MŁODZIEŻ UPAMIĘTNIŁA POWSTAŃCÓW PODCZAS AKCJI LATO W MIEŚCIE

2022-08-02 12:26:48

Tradycyjnie Bielany jako jeden z elementów upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wybrały bieg dla uczniów szkół z Dzielnicy, w ramach akcji „Lato w mieście”. Po raz kolejny przez Młociny przebiegli młodzi sportowcy, aby upamiętnić powstańców.


 
Idea organizowania w Parku Młocińskim tej imprezy ma już wiele lat i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczestników akcji „Lato w mieście”. Wszystkie osoby zapisane do placówek pobytu miały możliwość uczestnictwa w imprezie, finansowanej przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Zmagania dostosowane dystansami do wieku uczestników, poza aspektem biegowym, gdzie każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swojego czasu i otrzymania medalu, połączone były z możliwością skorzystania z atrakcji, gier, zabaw, urządzeń pneumatycznych oraz poczęstunku.

W imprezie uczestniczyło około 100 dzieci. Zmagania obserwował Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk. -  Pomimo natłoku obowiązków zawsze lubię obserwować ten tradycyjnie rozgrywany bieg. Cieszę się, że dzieci – wśród których znajdują się również dzieci z Ukrainy – mają okazję do aktywnego wypoczynku na łonie natury, tym bardziej że dzisiejsza pogoda sprzyja organizacji tego typu imprez. Na pewno za rok, podobnie jak w latach ubiegłych, impreza będzie przez nas ponownie zrealizowana – podsumował Burmistrz.

Red