BIELANY ZNÓW POJADĄ DO KAMPINOSU

2019-05-09 10:37:26

Już 11 maja po raz dwudziesty mieszkańcy Bielan wybiorą się na wycieczkę rowerową do Puszczy Kampinoskiej w ramach Rajdu Rowerowego do Puszczy Kampinoskiej. Organizatorzy ? Dzielnica Bielany i TKKF Chomiczówka przewidzieli tradycyjnie dużo atrakcji i zróżnicowane trasy.


Rajd Rowerowy do Puszczy Kampinoskiej stał się na Bielanach tradycją. Organizowany corocznie wiosną, przyciąga wielu fanów jednośladów, którzy cenią sobie w imprezie luźną, niezobowiązującą atmosferę i bardzo profesjonalną organizację. Nie inaczej będzie i tym razem. TKKF Chomiczówka z dotacji przyznanej przez Dzielnicę Bielany po raz kolejny zorganizuje rajd, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Najwcześniej do Kampinosu wyruszą najbardziej zaprawieni, profesjonalni kolarze, którzy o godzinie 9:30 spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszą na najdłuższą trasę, która liczy około 75 kilometrów. Pół godziny później wyruszy grupa „średnia”, która pokona trasę maksymalnie 60 kilometrów.

Osoby, które rajd traktują czysto rekreacyjnie przejadą z AWF do siedziby Kampinoskiego Parku Narodowego na Polanie Jakubów i nie pokonają dystansu większego niż 30 kilometrów. Ta grupa wyruszy z Bielan o godzinie 10:30.

Na zakończenie imprezy organizatorzy tradycyjnie przewidzieli grilla oraz loterię z nagrodami na terenie zielonym w okolicy siedziby Kampinoskiego Parku Narodowego.

- Rajd stał się już tradycją. W ostatnich latach, z niewielkimi wyjątkami, dopisuje nam pogoda i liczę na to, że nie inaczej będzie także tym razem. To impreza z duża historią, stałym gronem bywalców i świetnie przygotowanymi trasami, prowadzonymi przez doświadczonych instruktorów, znających każdą ścieżkę Puszczy Kampinoskiej. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić wszystkich do udziału w imprezie – reklamuje Rajd Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Trasy rajdu:
                  
Trasa GIGA   70 - 80 km.   start godz. 9.30   ( zapisy od godz. 9.00 ).               
 AWF – Dąbrowa Leśna –  Mogilny Mostek – Muzeum -  Miejsce Pamięci Palmiry – Wiersze - Roztoka  -   ( odpoczynek ) – Mogiła Powstańców 1863 – Pociecha (Krzyż Jerzyków) –  Sieraków – Izabelin  (Polana Jakubów  obok dyrekcji KPN)  – zakończenie rajdu
 
Trasa MEGA     50 - 60 km.   start godz. 10.00  ( zapisy od godz. 9.30 ).  
             
    AWF – Dąbrowa Leśna – Dziekanów – Izabelin – Sadowa – Dziekanówek - Palmiry Wieś -   Kaliszki – Adamówek – Janówek Kolonia – Muzeum -  Miejsce Pamięci Palmiry -                                            Pociecha  (Krzyż Jerzyków) - Sieraków –  Kamień Pamięci – Droga Łączniczek AK - Izabelin (Polana Jakubów obok dyrekcji KPN) – zakończenie rajdu  
     
 Trasa MINI   25 - 30 km  start godz. 10.30   ( zapisy od godz. 10.00 ).               
 AWF – Dąbrowa Leśna – Dziekanów – Izabelin – Sadowa – Dziekanówek - Palmiry Wieś –  Muzeum -  Miejsce Pamięci Palmiry  - Pociecha (Krzyż Jerzyków) - Sieraków – Kamień  Pamięci -  Droga Łączniczek AK - Izabelin (Polana Jakubów obok dyrekcji KPN) – zakończenie rajdu  
    
Zalecana trasa powrotu dla wszystkich grup: z Izabelina do Lasek obok Zakładu dla Niewidomych i do Wólki Węglowej lub szlakiem czerwonym do Opalenia.

Opłata za udział w Rajdzie wynosi 5 złotych i należy wnieść ją przed startem danej grupy. Początek rejestracji na każdy z dystansów odbywa się na 30 minut przed wyruszeniem na trasę.

Red