CZOŁOWI ZAWODNICY OCR AMBASADORAMI PRZESZKODOWEGO BIEGU HUTNIKA

2019-09-09 17:44:14

W promocję 3. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika włączyli się czołowi zawodnicy OCR w kraju. Ambasadorami tegorocznej odsłony zawodów, odbywających się na Hucie ArcelorMittal Warszawa zostali Wojciech Sobierajski oraz Iza Wysłuch.


 

Przeszkodowy Bieg Hutnika to jedyna impreza w kraju, odbywająca się na terenie działającej huty. Uczestnicy biegu zyskują możliwość eksploracji pracującego zakładu, hal oraz rozległych terenów leśnych należących do Huty ArcelorMittal Warszawa. Udział w zawodach stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników ekstremalnych wrażeń oraz biegaczy.
 
Rosnąca popularność zawodów to zasługa m.in. ambasadorów biegu. W zeszłym roku twarzą imprezy był Tomasz Danielkiewicz, wielokrotny medalista zawodów Runmageddon, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej par mieszanych. W tym roku jego obowiązki przejął startujący w barwach OCRA Polska Wojciech Sobierajski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego OCR. Lista jego sukcesów jest długa – jedenastokrotne zwycięstwo w zawodach Runmageddon Games, wiele wygranych w zawodach crossfitowych oraz
trzy medale w OCR World Championships (mistrzostwa świata). Wizerunek Wojtka Sobierajskiego zostanie wykorzystany w kampanii promocyjnej wokół biegu. Już wkrótce powstanie kręcony na hucie spot promocyjny z udziałem ambasadora, który zapowiedział swój start w imprezie.
 
Z roku na roku rośnie zainteresowanie biegami OCR w gronie kobiet. Z tego powodu Organizatorzy zawodów na terenie huty zdecydowali się włączyć do działań promocyjnych Izę Wysłuch, która mimo młodego wieku zadomowiła się w krajowej czołówce biegów ekstremalnych. Licząca zaledwie 22-lata zawodniczka zdobyła  brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych w 2018 roku. Była również uczestniczką zeszłorocznych Mistrzostw Świata OCR w Londynie.
 
Zawody odbędą się w dniu 6 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa. Dystans w biegu seniorskim wyniesie ok. siedmiu kilometrów, a trasa będzie wieść przez różne obszary huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez pracującą walcownię. Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, gdzie do końcowego wyniku liczone będą cztery najlepsze rezultaty.
 
Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę.
 
Cały czas trwają zapisy do biegu: http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/216-iii-przeszkodowy-bieg-hutnika/
 
Więcej informacji o samym biegu dostępnych jest pod adresem: www.bieghutnika.pl

MG