DOTACJE 2018 PRZYZNANE! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

2018-03-06 12:25:52

Ogłoszono wyniki otwartych konkursów ofert na realizację zadań dla organizacji pozarządowych na Bielanach, w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. 2018 rok będzie wyjątkowo aktywny i zróżnicowany jeśli chodzi o ofertę sportowo-rekreacyjną Dzielnicy.


W tym roku Zespół Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Bielany ogłosił aż siedem konkursów. Największy z nich, dotyczący organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych przyniósł bardzo bogatą gamę ofert co na pewno odczują mieszkańcy, poprzez intensywny i zróżnicowany kalendarz imprez, jaki przygotowano na 2018 rok.

Bogata oferta imprez:
Poza klasycznymi, wpisanymi na trwałe do kalendarza imprezami, jak chociażby imprezami związanymi ze sportami walki, Bielańskim Rajdem po Puszczy Kampinoskiej, Nocnym Maratonie Pływackim, Bielańskim Biegu Dzika, Crossie Bielańskim czy powrotem Grand Prix Bielan w tenisie stołowym w starej formule, pojawiają się też całkowicie nowe, które zaskoczą mieszkańców naszej Dzielnicy.

Nowościami, które powinny znacznie odświeżyć ofertę dla mieszkańców bardzo pozytywnie, będzie Bielański Mityng Lekkoatletyczny, który zorganizowany zostanie na stadionie lekkoatletycznym AWF. Rywalizacja jak na wielkim, profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym powinna przypaść do gustu mieszkańcom, którzy poza imprezami biegowymi na co dzień nie mają okazji do uczestnictwa w konkurencjach rzutowych, powinna być dużą atrakcją.Bielany powitają również kolarzy. Poza trwale wpisanym w mapę wydarzeń wyścigiem kolarskim MTB, czeka nas również rywalizacja w bielańskiej jeździe indywidualnej na czas, która odbędzie się wzdłuż ścieżki rowerowej nad Wisłą.Z mocnym uderzeniem wraca na Bielanach siatkówka. Dwudniowe zmagania Bielańskiego Festiwalu Siatkówki przyciągną dzieci i młodzież z całej dzielnicy (i nie tylko), w formie profesjonalnego turnieju, organizowanego przez CRS Bielany.

Fani sportów miejskich na pewno z zaciekawieniem będą czekali na Dzień Sportów Ulicznych. – Sami jesteśmy ciekawi co w ramach tej imprezy zaoferują nam zwycięzcy. To nowość, która wykorzysta infrastrukturę miejską. To swego rodzaju eksperyment, który na pewno będzie kontynuowany jeśli wypali – nie kryje zainteresowania i oczekiwań zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.
Dzielnica poszerzyła również ofertę dla szachistów, ponieważ po raz pierwszy poza turniejami dla dzieci i młodzieży, zorganizowana zostanie rywalizacja szachowa dla dorosłych. Nie jest tajemnicą, że podtrzymywana jest bogata oferta imprez biegowych, z których Bielany w ostatnich latach słyną. Będą sztafety, będzie bieg przeszkodowy, organizowany przez Hutnika Warszawa, jak również trzeci już Bieg Dzika, o którym wspomnieliśmy wcześniej.

Zostają programy
To było do przewidzenia. Dzielnica Bielany nadal będzie realizowała swoje dwa sztandarowe programy w zakresie sportu i rekreacji. Swoją kontynuację będzie miał program Senior,Starszy-Sprawniejszy oraz Dziecięca Akademia Sportu, przeznaczona dla przedszkolaków.

Nowością, która ucieszy dorosłych, jest wprowadzenie darmowych lub bardzo nisko odpłatnych zajęć, które będą realizowały organizacje pozarządowe. Mieszkańcy będą mogli przez minimum trzy godzinny w tygodniu w każdej z dyscyplin doskonalić się w taekwondo, rugby, nordic walkingu, tańcach i tenisie ziemnym.

Więcej na niepełnosprawnych
Większe niż dotychczas środki powędrowały do IKS AWF Warszawa, który corocznie organizuje turniej szermierczy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. – W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uznaliśmy, że ta wspaniała impreza, organizowana przez IKS AWF Warszawa zasługuje w tym roku na większe wsparcie i liczymy na szczególny charakter – uzasadnia Grzegorz Pietruczuk.

Szczegóły dotyczące wszystkich imprez będziemy podawali na bieżąco, po informacjach od poszczególnych organizacji pozarządowych, którym przydzielono dotacje.

Pełną listę alfabetyczną przyznanych dotacji wraz z kwotami wsparcia znajdziecie poniżej:
 
Nazwa podmiotu Nazwa imprezy Przyznana dotacja
AM Tenis Zajęcia tenisa dla dorosłych* 7600
AZS-AWF Warszawa Dziecięca Akademia Sportu 60000
AZS-AWF Warszawa Zajęcia rugby dla dorosłych* 8900
AZS-AWF Warszawa Zajęcia taekwondo dla dorosłych* 8800
Bielański Klub Kyokushin Warsaw Cup 8000
Fundacja Bieganie Organizacja III Biegu Dzika 12000
Fundacja Bieganie WOM przełaje sztafet i indywidualnych 15500
Fundacja Hutnik Bieg Hutnika 15000
Fundacja Hutnik Turnieje Hutnik Całych Bielan 9100
Fundacja Spogle Dzień Sportów Ulicznych 14000
Fundacja Spogle Zajęcia z tańca dla dorosłych* 7300
Fundacja Wychowanie Przez Sport Bielański Mityng Lekkoatletyczny 9100
Fundacja Wychowanie Przez Sport III Cross Bielański 9500
IKS AWF Warszawa Turniej szermierczy z okazji 11 listopada 10000
KK Legia Legia MTB 10000
Tebek Bielany Grand Prix Bielan w taekwondo 11000
MUKS Wojskowi Festiwal siatkówki na Bielanach 12400
Tebek Bielany Turniej gwiazdkowy w taekwondo olimpijskim 5000
TKKF Chomiczówka Cykl turnieju imprez szachowych 12000
TKKF Chomiczówka Rajd rowerowy do Puszczy Kampinoskiej 7000
TKKF Chomiczówka Senior Starszy-Sprawniejszy 150000
TKKF Chomiczówka Szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego 15000
TKKF Chomiczówka WOM badminton 7000
TKKF Chomiczówka WOM koszykówka 12500
TKKF Chomiczówka WOM piłka nożna 12800
TKKF Chomiczówka WOM ringo 3200
TKKF Chomiczówka WOM szachy 3100
TKKF Chomiczówka WOM tenis stołowy 5000
TKKF Chomiczówka WOM unihokej 7000
TKKF Chomiczówka Zajęcia nordic walking dla dorosłych* 7400
UKS 273 Bielany XXII GP w tenisie stołowym 10500
UKS G-8 Bielany Nocny Maraton Pływacki 5200
UKS G-8 Bielany Pływamy Razem dla Bielan 10000
UKS G-8 Bielany WOM dwubój 3300
UKS G-8 Bielany Zawody Pływackie dla Najmłodszych 18500
UKS Kusy WOM lekka i 4-bój 19300
UKS Młodzik Olimpiada Przedszkolaków 10000
UKS Młodzik WOM ręczna 11300
ŻTC Bielańska Czasówka 11700
 
 * - konkurs jeszcze nierozstrzygnięty - informacja na podstawie protokołu zbiorczego komisji ze strony ngo.um.warszawa.pl

Red