GARDZIELEWSKI I GŁOWALA ZNÓW ZWYCIĘŻAJĄ

2019-01-21 10:42:06

XXXVI Bieg Chomiczówki i XIV Bieg o Puchar Bielan przeszły do historii. W słonecznej, zimowej aurze biegaczom przyszło walczyć o zwycięstwo w najmocniejszej chyba stawce od lat. Zwyciężyli ubiegłoroczni zwycięzcy - Arkadiusz Gardzielewski na 5 kilometrów i Robert Głowala na 15 kilometrów.


Święto biegania na Bielanach wypadło w tym roku bardzo okazale, o co zadbali organizatorzy. W mroźną niedzielę, w przeciwieństwie do ubiegłych lat nie padał śnieg, co pozwoliło na szybkie bieganie po dobrze przygotowanej trasie, zawodniczkom i zawodnikom z krajowej czołówki.

Przed startem do obu biegów organizatorzy upamiętnili tragicznie zamordowanego podczas finału WOŚP prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, po czym cała stawka przystępowała do rywalizacji. Na otwarciu imprezy pojawili się przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany z Burmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem na czele, dyrektor Biura Sportu - Janusz Samel, związany z Bielanami burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski. Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca - Andrzej Malina, startowali wystrzałem rywalizację na dwóch dystansach.

W zmaganiach na krótszym dystansie murowanym faworytem był Arkadiusz Gardzielewski. Zwycięzca pięciu poprzednich edycji nie miał sobie równych także tym razem. Po 14 minutach i 37 sekundach zameldował się na mecie, dość znacznie wyprzedzając dwóch Mateuszów - Kondeja i Kaczora. Wyścig kobiet przyniósł zwycięstwo Marioli Ślusarczyk, która wyprzedziła Iwonę Wichę i Elizę Galińską. 13-letnia Eliza Galińska okazała się chyba największą sensacją biegu.

Bardzo wyrównana grupa biegaczy wyruszyła do rywalizacji na 15 kilometrów. Ostatecznie nie zawiódł faworyt i zwycięzca ubiegłorocznego biegu - Robert Głowala, który o 2 sekundy pokonał Ukraińca - Andrzeja Starżyńskiego i o siedem Kamila Jastrzębskiego. O zwycięstwo rywalizowało pięciu biegaczy, którzy na metę wbiegli w odstępie 40 sekund. Najmocniejsza chyba w historii stawka rywalizowała wśród kobiet. Tutaj Izabela Trzaskalska poradziła sobie z Aleksandrą Lisowską i Dominiką Stelmach.

W rywalizacji biegło wielu mieszkańców Dzielnicy Bielany. Najlepiej wypadły zwyciężczynie kategorii wiekowych w biegu na 15 kilometrów - Katarzyna Wesołowska w kategorii K40 i Renata Tula w kategorii K60. W Biegu o Puchar Bielan nie zabrakło wartościowych wyników w wykonaniu młodzieży z UKS G-8 Bielany i BKS Wataha Warszawa.  Grupa Naprzód Młociny wzięła na siebie dyktowanie tempa na dystansie 15 kilometrów.

Imprezę zakończyła tradycyjna ceremonia wręczenia nagród w Szkole Podstawowej numer 352.

- Tegoroczna edycja udała się chyba pod każdym względem. Pogoda, organizacja, poziom sportowy, liczba chętnych do udziału w biegu. Cieszę się, że impreza przyciąga coraz większe zainteresowanie biegaczy i coraz lepsi sportowcy wpisują Bieg do kalendarza, jako pozycję obowiązkową. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu. Gratuluję zwycięzcom. W tym roku zrobiliśmy praktycznie wszystko, aby rywalizacja nie wiązała się z niedogodnościami dla mieszkańców. Wierzę, że udało się je mocno ograniczyć - podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.
Wkrótce uzupełnimy newsa o wyniki biegaczy z Bielan.

MG / fot: Fanpage Biegu Chomiczówki