JUBILEUSZOWA ORGANIZACJA JUBILEUSZOWEGO RAJDU

2019-05-12 15:58:18

Za nami XX Rajd Rowerowy do Puszczy Kampinoskiej, organizowany przez TKKF Chomiczówka, dzięki wsparciu finansowemu Dzielnicy Bielany. Na około 100 osób, które zdecydowały się wziąć udział w rowerowej wyprawie z terenów AWF do siedziby Kampinoskiego Parku Narodowego, czekały duże atrakcje.- Tradycyjnie zadbaliśmy o pełne zabezpieczenie rajdu. Na każdej z tras mamy minimum dwóch instruktorów, wszyscy uczestnicy w symbolicznej cenie 5 złotych mogą liczyć na ubezpieczenie. Sukcesem dwudziestoletniej już imprezy jest to, że już od jej początku trzymamy wysoki poziom organizacyjny i to przyciąga amatorów dwóch kółek, co bardzo nas cieszy - opowiada o przyczynach sukcesu imprezy Jacek Bączkowski, Prezes TKKF Chomiczówka.

Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników trzy trasy, różniące się długością i poziomem trudności. Nie było niespodzianek. Im trudniejszy dystans, tym mniej chętnych, co nie znaczy, że na pokonanie najdłuższego dystansu oscylującego w granicach 80 kilometrów, brakowało chętnych. Na trasę wyruszyło około 20 kolarzy. Na dwóch krótszych dystansach było ich więcej.

Po okresie nienajlepszej pogody, na Rajd aura okazała się bardzo łaskawa i uczestników przywitało słońc e oraz optymalna do jazdy na rowerze temperatura. Na mecie na wszystkich uczestników czekał tradycyjny grill i ognisko oraz loteria. Tegoroczna edycja loterii miała wyjątkowy charakter, a uczestnicy, których losy okazały się zwycięskie, mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Wszystko dzięki zaangażowaniu sponsorów - firm Gaz System oraz Compensa. Duża niespodzianką dla każdego, kto zdecydował się na udział w imprezie, była w pełni wyposażona apteczka rowerowa. Zakupiono je dzięki zaangażowaniu wymienionych firm.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom, którym w dniu dzisiejszym chciało się aktywnie spędzić czas i wstać sprzed telewizora - zwrócił się do uczestników rajdu zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Andrzej Malina, który witał wszystkich kolarzy na linii mety oraz losował nagrody dla uczestników rowerowych zmagań w Kampinosie.

Głownym sponsorem rajdu była firma Gaz System S.A.


MG