KOBIETA NA PIĄTKĘ

2017-02-01 20:41:30

11 marca Urząd Dzielnicy Bielany wraz z realizującym zawody Uczniowskim Klubem Sportowym "Młodzik" organizuje bieg z okazji Dnia Kobiet. Już dziś możemy zdradzić kilka szczegółów na temat zbliżającej się wielkimi krokami imprezy.Śmiało można powiedzieć, że Bielany, podobnie jak wiele innych miejsc w Warszawie i innych regionach kraju, oszalały na punkcie biegania. Dostrzegły to władze dzielnicy. - To prawda. Biega coraz więcej osób. Niewiele jest w naszym regionie miejsc o tak wspaniałej infrastrukturze do biegania. Sporo szerokich chodników, ścieżek, a przede wszystkim Lasek Bielański, tereny na Młocinach i Puszcza Kampinoska. Staramy się to wykorzystywać, stąd coraz więcej imprez biegowych organizowanych przez Urząd. Jest na nie zapotrzebowanie, więc czemu nie robić kolejnych? - przekonuje zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Właśnie dlatego 11 marca na polanie Lasu Młocińskiego, wszystkie chętne kobiety będą mogły wziąć udział w rywalizacji na pięć kilometrów, z okazji swojego święta, przypadającego na 8 marca. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek. Już dziś możemy zdradzić, że w pakietach startowych, które będą kosztowały 20 złotych, co w dzisiejszych biegach jest ceną symboliczną, wszystkie biegaczki znajdą bardzo kobiece specjalnie przygotowane na bieg koszulki techniczne, projektowany specjalnie na tę okazję medal, który otrzyma każda zawodniczka po ukończeniu biegu, posiłek regeneracyjny oraz dokładny pomiar czasu. Zapisy na bieg "Kobieta na piątkę" ruszą w pierwszej połowie lutego, a organizatorzy przewidzieli 250 miejsc. Poza kategorią open, przewidziano trzy kategorie wiekowe, w których będzie toczyła się rywalizacja. Odbędą się również zmagania dzieci, na które będzie można zapisać się w dniu biegu.

- Inicjatywa biegu wyszła od samych urzędników i uznaliśmy, że pomysł jest bardzo dobry. To będzie wstęp do tegorocznej edycji akcji "Women's Run", którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Zajęcia dla kobiet, które chcą wrócić do aktywności fizycznej, korzystając z opieki profesjonalnego trenera, będziemy kontynuowali także w tym roku. Prawdopodobnie 11 marca będzie można zapisać się na zajęcia i uzyskać informacje na temat tegorocznej akcji. Pragnę podkreślić, że do biegu zachęcamy wszystkie zawodniczki. Zarówno te, które pragną powalczyć o zwycięstwo i biegają regularnie, jak i te, dla których bieg będzie pierwszą piątką w życiu. Lepszej okazji może już nie być, bo przy odpowiednim ubiorze marzec to świetny czas do biegania - zachęca Grzegorz Pietruczuk.

Niezwłocznie poinformujemy, gdy ruszą zapisy na bieg. Bieg "Kobieta na piątkę" odbędzie się 11 marca, a już dzień później na terenie Lasu Młocińskiego finałowy, szósty bieg City Trail. Biegowych atrakcji na Bielanach jak widać nie zabraknie.

MG źródło: inf. własna / fot: najlepsze zawodniczki Biegu Dzika