POGRAJ W HOKEJA NA TRAWIE NA BIELANACH

2018-09-26 11:48:56

Hokej na trawie wraca powoli na Bielany. Dzięki działalności Mazowieckiej Fundacji Hokeja na Trawie ta olimpijska dyscyplina, być może wkrótce zacznie dynamicznie rozwijać się w Warszawie. Na trening może przyjść każdy.


Mało popularny, choć widowiskowy sport, był uprawiany w Warszawie w połowie XX wieku, jak również na początku obecnego, w Sokole Warszawa. Osoby związane z tym klubem, jak także pasjonaci sportu z Bielan, postanowili powołać do życia Mazowiecką Fundację Hokeja na Trawie. Treningi dla dorosłych i dzieci, które otrzymają zgody rodziców, odbywają się w czwartki, o godzinie 18:45 na terenie boiska Szkoły Podstawowej numer 289 przy ulicy Bogusławskiego 99A.

- Cieszymy się, że możemy popularyzować tę dyscyplinę sportu. W zajęciach może wziąć udział absolutnie każdy, niezależnie od poziomu czy wcześniejszego doświadczenia. Liczy się dobra zabawa i chęci – przekonuje Jacek Bączkowski, członek Zarządu Mazowieckiej Fundacji Hokeja na Trawie.

Choć dzień jest coraz krótszy, dzięki uprzejmości szkoły i przychylności Dzielnicy Bielany, treningi w październiku będą odbywały się przy sztucznym oświetleniu. – Już kilka lat temu pomagaliśmy hokeistom na trawie z Sokoła Warszawa, którzy grali na obiekcie przy ulicy Rudzkiej. Cieszę się, że walka o popularyzację hokeja nadal trwa i ma to miejsce na Bielanach. Korzystając z okazji zapraszam na treningi i dziękuję władzom SP 289 za pomoc środowisku hokejowemu – nie kryje zadowolenia Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Mazowiecka Fundacja Hokeja na Trawie planuje wprowadzenie hokeja na trawie do szkół. Dzięki współpracą z Dzielnicą Bielany, dyscyplinę tę mogą uprawiać już dzieci z SP 289, planowane jest objęcie treningami i przekazanie sprzętu jeszcze do dwóch szkół na Bielanach.

- Wkrótce rozpoczynamy naszą działalność także w innych Dzielnicach. Między innymi w Szkole Podstawowej w Zielonkach-Parceli – w gminie Stare Babice – przybliża Jacek Bączkowski.
Treningi odbywają się w każdy czwartek do końca października o godzinie 18:45. Poza strojem sportowym nie jest potrzebny sprzęt specjalistyczny, zapewniany przez Fundację.

Red