SŁODOWIEC ZNÓW POWITAŁ LATO

2017-06-11 11:45:42

Dzielnica Bielany powitała lata imprezą na terenie otaczającym stację Metra Słodowiec. Nie zabrakło wielu atrakcji w zakresie sportu i rekreacji.
Piknik poprzedziła wielka parada mieszkańców Bielan, w której prezentowały się przedszkola, szkoły oraz organizacje pozarządowe - także działające w obszarze sportu. Nie zabrakło karateków z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate, licznej reprezentacji seniorów z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Chomiczówka, Zespołu Szkół Sportowych numer 50, siatkarskiej Sparty Warszawa, wielu fanów i młodych piłkarzy Hutnika Warszawa i wielu, wielu innych.

Po dotarciu na stację Metra Słodowiec wszyscy ruszyli do specjalnie przygotowanych stoisk. Liczne gry i zawawy sprawnościowe przygotowała Academy of Hasten, czyli szkoła pływania, na stoisku której można było uzyskać informacje o zajęciach w CRS Bielany, jak również wziąć udział w grach sprawnościowych, jak chociażby wyścigi w workach. 

Stoisko bielańskiego taekwondo i namiot AZS-AWF Warszawa cieszyło się popularnością szczególnie tych młodych sportowców, którzy chcieli poćwiczyć ciosy na manekinie. TKKF Chomiczówka zapewnił w strefie sportowo-rekreacyjnym schronienie w cieniu, pokazy na mniejszej scenie znajdującej się w innej części pikniku oraz jedzenie dla wszystkich pracujących w strefie sportu.

Sporo osób przyciągał namiot UKS G-8 Bielany. Mini strzelnica biathlonowa, gry i zabawy sprawnościowe oraz konkursy przypadły do gustu odwiedzającym stoisko. Tym razem stacjonarny namiot z replikami broni przygotowała strzelnica ZKS Warszawa, z którą sąsiadowały stoiska sportów walki. Jodan oraz Bielański Klub Kyokushin Karate na zmianę wykonywały pokazy i ćwiczenia z najmłodszymi na specjalnie przygotowanej macie, a informacje o szkole, jak również zadania sprawnościowe, można było wykonać w namiocie ZSS numer 50 z ulicy Lindego.

Piknik okazał się bardzo udany dla Hutnika Warszawa. Mecze piłki nożnej, zawody sprawnościowe oraz mini sklepik, spowodowały, że festyn w pewnym momencie stał się dzięki koszulkom Hutnika istnie pomarańczowy. Swoje boisko do siatkówki oraz konkurencje związane z pomiaru zasięgu przygotowała Sparta Warszawa, a uczestnicy pikniku bez problemu rozpoznawali znanego z telwizji Zygmunta Chajzera, zaangażowanego w działalność siatkarskiego klubu z Bielan. Na Pikniku znajdował się również namiot CRS Bielany z grami, zabawami i informacjami, dmuchańce do których ustawiały się długie kolejki oraz cyrkowe atrakcje, cieszące się bardzo duża popularnością odwiedzających w każdym wieku, podobnie jak wozy strażackie, które zaparkowały w strefie sportu.

Rekreacyjną część pikniku zakończyło rozdanie pucharów najlepszym gimnazjom dzielnicy w konkurencjach lekkoatletycznych. Dokonali go Magdalena Lerczak (przewodnicząca Komisji Sportu RD Bielany) oraz zastępcy burmistrza Dzielnicy: Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.

- Znów udany piknik, znów dopisała pogoda choć były obawy. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w stworzeniu tej niepowtarzalnej imprezy. Cieszę się z tego, że po raz kolejny sprostaliśmy organizacji tego niełatwego wydarzenia i wszyscy jego uczestnicy są zadowoleni - podsumował imprezę zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Obszerną fotorelację z imprezy znajdziecie tutaj.

MG