SPORTOWA JESIEŃ NA BIELANACH! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

2018-08-29 15:13:00

Imponująco prezentuje się oferta Dzielnicy Bielany dla mieszkańców, którzy lubią aktywny tryb życia. Nie jest przesadą stwierdzenie: dla każdego coś miłego. Mnóstwo dyscyplin, cała gama dodatkowych zajęć to wszystko już od września na Bielanach, dzięki staraniom Urzędu, który zadbał o bardzo bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną.Śmiało można powiedzieć, że tylu zajęć na Bielanach nie było w jesienne popołudnia od lat. Od września wznawiane są bądź startują programy z budżetu partycypacyjnego, programy dotacyjne, jak również dodatkowe zajęcia, finansowane przez Dzielnicę Bielany. - Jak widać oferta sportowa w Dzielnicy Bielany jest bardzo bogata, a przecież to jeszcze nie koniec. We wrześniu ruszą niesamowicie popularne zajęcia zumby. Dogrywamy obecnie ostatnie szczegóły programu, który do hali LO im. Gen. S. Maczka przyciągał tłumy. Jesienią nie będzie praktycznie dnia wolnego, jeśli chodzi o sportowe atrakcje dla mieszkańców naszej Dzielnicy i o to nam chodziło. Dbamy o sport, rozwój fizyczny mieszkańców i zagospodarowanie ich czasu wolnego, a intensywny harmonogram jest tego najlepszym dowodem – opowiada o jesiennych atrakcjach w Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.
 
Przedstawiamy ich założenia, terminy i informacje dotyczące uczestnictwa:

Biegacze na piątkę – wznowienie cyklu zajęć biegowych, które cieszyły się sporą popularnością wiosną. Na skrzyżowaniu ulic Marymonckiej i Dewajtis, mieszkańcy Dzielnicy mogą trenować bieganie pod okiem doświadczonych instruktorów – Weroniki Zielińskiej i Dariusza Wieczorka. Grupy są dzielone według zaawansowania, dlatego zajęcia te są idealne zarówno dla osób początkujących, jak również zaawansowanych. Wydarzenie dotyczące zajęć na stronie portalu Facebook znajdziecie tutaj.  Zajęcia są bezpłatne.Fitness na Bielanach – zajęcia realizowane z budżetu partycypacyjnego realizowane są pod okiem doświadczonych instruktorów w poniedziałki środy i w piątki 18.30 – 20.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 77 przy ulicy Samogłoski na bielańskich Młocinach od 3 września do 10 grudnia 2018 r.
Łagodna joga i relaksacja to kolejne zajęcia z budżetu partycypacyjnego, które odbywają się od 3 września do 10 grudnia 2018 roku w każdy poniedziałek, o godzinie 18.30. Miejscem realizowania zajęć je Bielański Ośrodek kultury filia Estrady 112, a zapisy odbywają się pod mailem: info@lifechange.org.pl.
Bielańskie Czwartki Sportowe, czyli wznowienie corocznego programu, w ramach którego mieszkańcy Bielan w czwartkowe popołudnia korzystają za darmo z ogólnodostępnych obiektów sportowych, pod okiem doświadczonych instruktorów. Od początku września do końca listopada, mieszkańcy Bielan mogą korzystać z bardzo szerokiej oferty zajęć siatkarskich, jak również spróbować swoich sił w tenisie stołowymi i wspinaczce (szczegóły na plakacie).
Otwarte zajęcia dla mieszkańców Bielan z taekwondo olimpijskiego, odbywają się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we wtorkowe i czwartkowe wieczory (godzina 20:30). W pawilonie 43 przy ulicy Marymonckiej 34, każdy kto ma ochotę spróbować swoich sił w taekwondo, może wdrożyć się w tę popularną na Bielanach sztukę walki, uprawianą z sukcesami przez zawodników AZS-AWF Warszawa, Tebek Bielany i UKS G-8 Bielany.  Więcej informacji można uzyskać u Tomasza Pyciarza, jak również w informacji, znajdującej się tutaj. Miesięczna opłata za zajęcia do 10 złotych. Kontakt do realizatorów: 600373721   taebaek@wa.home.pl

Otwarte zajęcia dla mieszkańców Bielan z rugby to kolejny projekt współfinansowany przez Dzielnicę Bielany, we współpracy z AZS-AWF Warszawa, a konkretnie sekcją rugby. Darmowe zajęcia, odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 19:00. Trwają półtorej godziny, a może uczestniczyć w nich każdy, kto chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Więcej informacji na stronie wydarzenia, którą znajdziecie tutaj.
Otwarte zajęcia dla mieszkańców Bielan z tańca nowoczesnego, a konkretnie ulicznych stylów tańca, to kolejna propozycja współfinansowana przez Dzielnicę Bielany. Odbywające się od września, do początku grudnia zajęcia, będą kosztowały zaledwie 25 złotych miesięcznie, co przy tego typu kursach, jest ceną bardzo niską. Wszystko to dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Bielany. Zajęcia startują 3 września i będą odbywały się w każdy poniedziałek i piątek. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Otwarte zajęcia tenisowe "Rodzic Dziecko" to kolejny punkt oferty, realizowany przez Fundację AM Tenis na kortach przy ulicy Marymonckiej. Wrześniowe soboty z tenisem dzięki dofinansowaniu dla projektu ze strony Dzielnicy Bielany zapowiadają się fantastycznie, a szczegóły inicjatywy znajdziecie tutaj.Rozwijająca na Bielanach hokej na trawie Mazowiecka Fundacja Hokeja na Trawie, organizuje dodatkowo w czwartki o godzinie 19:00 półtoragodzinne treningi w tej dyscyplinie sportu, dla osób które chcą spróbować swoich sił. Poza chęciami nie trzeba nic więcej. We wrześniu zajęcia będą odbywały się na boisku przy ulicy Broniewskiego 99A. Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj.   

Stale uzupełniamy nasz kalendarz, który znajdziecie tutaj. Większość wymienionych zajęć jest już do niego wpisana. Warto jednak pamiętać, że w celu ostatecznych ustaleń dotyczących zajęć, należy kontaktować się z organizatorami. 

Red / fot: wiosenne zajęcia Biegacze na Piątkę