WOLA ZAZDROŚCI BIELANOM

2016-05-20 17:12:47

Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi w Polsce, to nowa organizacja na warszawskiej mapie stowarzyszeń. Wszystko dzięki przenosinom tego prężnie działającego na terenie Woli Stowarzyszenia, które przeniosło się na ulicę Broniewskiego 59A.


Wszyscy, którzy uważają że Tai chi w Polsce nie jest popularne, mieli okazję zmienić zdanie podczas wizyty na otwarciu siedziby nowej organizacji. Dziesiątki przedstwicieli Stowarzyszenia, z utęsknieniem czekało na otwarcie dużego, przestronnego lokalu, w którym będą odbywały się wszelkie aktywności związane z Tai chi. Laikom warto przypomnieć, że Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.Bielańska organizacja planuje prowadzenie zajęć, warsztatów i pokazów dla osób w każdym wieku. Poza propagowaniem Tai Chi, celem organizacji jest między innymi propagowanie zdrowotnych właściwości tej pochodzącej z Chin sztuki. Na Bielanach od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem czwartków, można dołączyć do grup początkujących. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.

Organizacja, która działała wcześniej na Woli, przeniosła się na Bielany, z czego smutku w przemówieniu na otwarciu nie krył przedstwiciel Urzędu Dzielnicy Wola, podkreślając ogromne zaangażowanie Stowarzyszenia w rozwój sfery sportowo-rekreacyjnej na terenie Dzielnicy. Zadowolenia nie krył za to zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, podkreślając że Bielany zrobią wszystko, aby Stowarzyszenie czuło się dobrze na terenie dzielnicy i rozwijało z nią współpracę. Pierwszą okazją ku temu będzie piknik "Witaj Lato na Bielanach", na którym 4 czerwca przedstawiciele Tai Chi poprowadzą w trakcie dnia pokazy.

Poza przedstawicielami samorządu i członkami organizacji, na otwarciu nie zabrakło również gości zza granicy.
 
MG źródło: inf. własna