WOMEN'S RUN RUSZA NA BIELANACH

2016-04-13 17:42:20

Od maja do października na terenie Polany Lasu Młocińskiego wszystkie kobiety, które mają ochotę zacząć swoją przygodę z bieganiem i aktywnością fizyczną, będą to mogły zrobić w ramach akcji "Women's Run".

Women's Run to akcja przeznaczona dla wszystkich kobiet, które jeszcze nie biegają i myślą o tym, aby zwiększyć swoją aktywnośc fizyczną. We współpracy z ABK Grupa, Urząd Dzielnicy postanowił zapoczątkować akcję, która rozpocznie się w drugą sobotę maja. Przez 26 tygodni, co siedem dni, w soboty między godziną 10:00, a 11:00 zainteresowane akcją mieszkanki Bielan, będą mogły wdrażać się w bieganie pod okiem profesjonalnego trenera. Na terenie Bielan koordynatorem, który poprowadzi treningi będzie dobrze znany z wieloletniego rekordu trasy na Biegu Chomiczówki Dariusz Wieczorek, który po raz pierwszy tryumfował w szlagierowym bielańskim biegu w 1992 roku.

Pod okiem tak profesjonalnego instruktora, każda mieszkanka Bielan po 26 treningach będzie przygotowana do większych sportowych wyzwań. W pierwszym kroku postanowiła pomóc Dzielnica Bielany. - Bardzo się cieszymy, że  ABK Grupa zwróciła się do nas z pomysłem. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i inicjatywy, które zwiększają aktywność fizyczną. Wiem jak trudne dla niektórych mogą być pierwsze kroki ze sportem, bądź też powrót do aktywności po dłuższej przerwie. Właśnie dlatego uruchamiamy bielańską edycję Women's Run, tym bardziej że to program który sprawdził się już w innych częściach Warszawy. Wkrótce podamy szczegóły akcji - podsumowuje zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Aby przystąpić do grupy treningowej Women's Run na Bielanach będzie trzeba zarejestrować się na treningi na oficjalnej stronie programu. Szczegóły są aktualnie finalizowane i o możliwości zapisów będziemy informować w najbliższym czasie. Poniżej kilka informacji o programie w materiale telewizji Superstacja, w którym o Women's Run opowiadał Roman Fedorczuk - Prezes ABK Grupa.MG źródło: inf. własna / fot: Women's Run