WRACAJĄ BIEGACZE NA PIĄTKĘ

2019-04-02 12:17:29

Już od połowy kwietnia wraca sztandarowy projekt biegowy Dzielnicy Bielany, przeznaczony dla amatorskich biegaczek i biegaczek z naszej Dzielnicy. Darmowe zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych trenerów ? Weronikę Zielińską i Dariusza Wieczorka, ruszą już 16 kwietnia.


Wzorem ubiegłego roku, Dzielnica Bielany postanowiła kontynuować zaproponowane mieszkańcom zajęcia, które okazały się dużym sukcesem organizacyjnym. – Podczas ubiegłorocznej edycji na treningach pojawiało się czasami nawet 40-50 osób. Dla wielu z nich był to pierwszy krok i rozpoczęcie przygody z bieganiem. Chwalili oni profesjonalne podejście trenerów, dlatego w tegorocznej edycji postanowiliśmy na kontynuację. Liczymy na to, że kolejne osoby przełamią się i zaczną trenować pod okiem profesjonalistów, którzy pokażą im jak robić to zdrowo i efektywnie – zachwala inicjatywę Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Ponieważ wszyscy uczestnicy zajęć bardzo pozytywnie wypowiadali się o trenerach, Fundacja Bieganie, która otrzymała z dotacji Dzielnicy Bielany środki na prowadzenie zajęć, porozumiała się z Weroniką Zielińską i Dariuszem Wieczorkiem. Doświadczonymi, profesjonalnymi trenerami, którzy zarówno sami mają na swoim koncie bardzo dobre wyniki, jak również przygotowywali do zawodów wielu sportowców, niezależnie od ich poziomu i celów, będą bardzo pomocnymi doradcami dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Warto dodać, że Dariusz Wieczorek pod koniec marca został nawet drużynowym mistrzem świata weteranów w półmaratonie.

Zajęcia będą odbywały się we wtorki i w środy o godzinie 19:00. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku, stopnia sprawności i zaawansowania, spotykają się na skrzyżowaniu ulic Dewajtis i Marymonckiej. Wtorkowe zajęcia poprowadzi Weronika Zielińska, środowe Dariusz Wieczorek.

- Warto zaplanować sobie intensywny czas 16 i 17 kwietnia, udać się na oba treningi i sprawdzić, które danej osobie pasują bardziej. Może się także okazać, że zarówno jedne, jak i drugie treningi okażą się interesujące – podsumowuje Grzegorz Pietruczuk.

Przedwakacyjny cykl zajęć potrwa do 20 czerwca.

Red