UROCZYŚCIEE PODSUMOWANO WOM

2016-10-27 18:17:35

27 października był datą wyjątkową dla sportu w wielu dzielnicach. W Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie podsumowano rywalizację w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w minionym roku szkolnym. Najlepsze dzielnice odebrały wyróżnienia. Nie zabrakło akcentów bielańskich.O zeszłorocznej edycji zmagań pisaliśmy tutaj. Warto przypomnieć, że dzielnica Bielany w końcowej rywalizacji punktowej po zebraniu zmagań szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zajęła szóste miejsce w gronie osiemnastu dzielnic. Tak samo było w klasyfikacji medalowej. Cztery złote, pięć srebrnych i cztery brązowe medale, wystarczyły do zajęcia szóstego miejsca. W obu klasyfikacjach zwyciężyło Śródmieście.

Najsłabiej Bielanom poszło w rywalizacji szkół podstawowych, głównie przez absencje podczas finałów w zmaganiach drużynowych. Tam dzielnica zajęła słabe, dwunaste miejsce. W zmaganiach gimnazjalistów było dużo lepiej - tutaj Bielany były piąte, natomiast w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych czwarte - właśnie za te pozycje i miejsca w klasyfikacji generalnej, do naszej dzielnicy powędrowały cztery puchary.

Warto wspomnieć o indywidualnych wyróżnieniach, za wkład w zeszłoroczną Warszawską Olimpiadę Młodzieży. Tutaj nagrody odebrali Dariusz Czerwonka (w jego imieniu nagrodę odebrał dyrektor Jan Orłowski z Gimnazjum 78), Zbigniew Rybak z filii SP 273 oraz Ryszard Koziara z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela.

Nagrody dla szkół powędrowały do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela za 34 punkty w klasyfikacji generalnej WOM, które dały szóste miejsce oraz Gimnazjum numer 78 za 121 oczek, pozwalające na zajęcie piątego miejsca spośród stołecznych gimnazjów.

Najlepsze bielańskie szkoły w klasyfikacji generalnej WOM
Szkoły podstawowe:

15. SP 263 - ul. Szegedyńska 11 - 55 punktów,
40. SP 80 - ul. Aspekt 48 - 24 punkty,
41. SP 293 - ul. Kochanowskiego 8 - 22 punkty.

Gimnazja:
5. Gimnazjum numer 78 - ul. Szegedyńska 11 - 121 punktów,
30. Gimnazjum numer 79 - ul. Lindego 20 - 25 punktów,
33. Gimnazjum numer 72 - ul. Przybyszewskiego 45 - 23 punkty.

Szkoły ponadgimnazjalne:
6. XLI im. J. Lelewela - ul. Kiwerska 3 - 34 punkty,
8. LIX Mistrzostwa Sportowego - ul. Lindego 20 - 33 punkty,
37. Zespół Szkół numer 18 - ul. Żeromskiego 81 - 10 punktów.

- Po raz kolejny gratuluję wyróżnionym. To szkoły i osoby, które mają ogromny wkład w rozwój bielańskiego sportu. Naprawdę zasłużone nagrody. Warto doceniać wkład osób, które żyją sportem. W tym roku wdrożyliśmy już system wewnętrznej rywalizacji, który sprawi, że w jubileuszowej edycji WOM nasze szkoły zaprezentują się jeszcze lepiej. Początek jest naprawdę obiecujący, ale póki co nie zapeszajmy - to dopiero początek roku - skomentował sukcesy Bielan zastępca burmistrza dzielnicy - Grzegorz Pietruczuk.

Warto dodać, że na imprezie nie zabrakło bielańskich akcentów. Nagrody wręczał rektor AWF -  dr hab. prof. AWF Andrzej Mastalerz oraz obecny Prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Lekkiej Atletyki , były zawodnik AZS-AWF Warszawa- Tomasz Majewski.

MG źródło: inf. własna / fot: własne