133 Z SZACHOWYMI PUNKTAMI

2017-05-17 18:33:00

Coraz lepiej w szachowych zmaganiach radzą sobie młodzi uczniowie SP 133. W rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży bielańska szkoła zajęła wysokie, szóste miejsce, zdobywając kolejne cenne punkty dla Dzielnicy w WOM.


Szkoła z ulicy Fontany całkowicie zdominowała rozgrywki szachowe w skali Dzielnicy. Po raz drugi z rzędu drużyna Artura Kiełczykowskiego wygrała w tej dyscyplinie sportu w Mistrzostwach Dzielnicy, o czym pisaliśmy tutaj. Jak deklarował w rozmowach z nami opiekun drużyny, młodzież z SP 133 bardzo poważnie podeszła do zmagań szachowych. Uczniowie jeżdżą na turnieje, poprawiają swoje umiejętności i ma to przełożenie w zmaganiach z najlepszymi w Warszawie.

W rywalizacji z często czołowymi stołecznymi szachistami, dobrze znanymi z organizowanych na Bielanach turniejów, szkoła z Fontany była szósta, odnotowując trzy wygrane, dwa remisy i dwie porażki. To pozwoliło na zdobycie ośmiu punktów. Rok temu SP 133 była jedenasta, o czym pisaliśmy tutaj. SP 133 wystąpiła w składzie Franciszek Annusewicz, Dominik Wojna, Antoni Herman i Zofia Górska.

Zwyciężyła drużyna SP 321 z Bemowa, poprawiając swoje trzecie miejsce z zeszłego roku.

MG źródło: inf. własna