3 BIELAŃSKA GALA SPORTU SZKOLNEGO ZAKOŃCZONA

2019-09-13 18:38:23

Za nami III Bielańska Gala Sportu Szkolnego. Zorganizowana w Sali Teatralnej UD Bielany impreza, była okazją do podsumowań i podziękowań, dla najbardziej zaangażowanych szkół, nauczycieli, dyrektorów, a przede wszystkim szkolnych sportowców z Bielan.


- Nasza tradycja spotkań na Bielańskiej Gali Sportu szkolnego ma trzy lata i na pewno będzie kontynuowana. Jak widać motywowanie szkół nagrodami sprzętowymi, docenianie nauczycieli wychowania fizycznego i sportowców oraz stałe podnoszenie poziomu organizacyjnego naszych zawodów to dobra droga do celu. Celem jest coraz większa aktywność sportowa dzieci i młodzieży, a za tym wyniki idą już same - relacjonuje Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który otworzył Galę wraz ze swoim zastępcą, odpowiedzialnym za sport - Andrzejem Maliną.

Organizowana wyjątkowo we wrześniu impreza była okazją do uhonorowania szkół, nauczycieli i uczniów. Statuetki i medale dla uczniów bielańskich szkół, odebrały szkoły, które w minionym roku szkolnym miały okazję do świętowania sukcesów i medali Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dzielnica Bielany doceniła także szkoły, które przez ostatnie trzy lata niezmiennie znajdują się w czołówkach klasyfikacji. Gratulacje i okazjonalne statuetki odebrały dyrekcje Szkoły Podstawowej numer 80, Szkoły Podstawowej numer 263, Szkoły Podstawowej numer 209, Szkoły Podstawowej numer 369, Liceum im. J. Lelewela, Liceum im. J. Kusocińskiego oraz Liceum im. J. Marti. Wszystkie z wymienionych niezmiennie od trzech lat znajdują się na podium końcowych klasyfikacji MD Bielany.

Podsumowano także całoroczne wyniki Bielan w sporcie szkolnym. Po raz pierwszy od lat dzielnica wróciła na medalowe miejsca. W klasyfikacji punktowej Bielany uplasowały się na trzeciej pozycji. W zmaganiach medalowych były drugie.

Swoją obecnością imprezę uświetnili także radni Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy - Piotr Ślaski i Wojciech Borkowski, dyrektor CRS Bielany - Anna Szymczak-Gałkowska oraz przedstawiciele organizatora WOM - Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego - Iwona Zielińska-Mróz i Jarosław Mróz.

Warto  dodać, że w zakończonym roku szkolnym Bielany zdobywały medale w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych wszystkich kategorii, pływaniu dzieci i młodzieży, tenisie stołowym dzieci, siatkówce liceów oraz lekkoatletyce. Okazja do podsumowania rywalizacji w całej Warszawie już w październiku w hali CRS Bielany.
Klasyfikacja MD Bielany dzieci:
Miejsce Nazwa szkoły Złoto Srebro Brąz
1. Szkoła Podstawowa numer 263 10 5 0
2. Szkoła Podstawowa numer 80 4 4 3
3. Szkoła Podstawowa numer 209 3 4 5
 
Klasyfikacja MD Bielany młodzieży:
Miejsce Nazwa szkoły Złoto Srebro Brąz
1. Szkoła Podstawowa numer 263 5 4 2
2. Szkoła Podstawowa numer 369 5 3 4
3. 59 LO im. J. Kusocińskiego 4 2 2
 
Klasyfikacja MD Bielany liceów:
Miejsce Nazwa szkoły Złoto Srebro Brąz
1. 59 LO im. J. Kusocińskiego 4 4 0
2. 41 LO im. J. Lelewela 3 2 3
3. 22 LO im. J. Marti 2 0 0
 
Klasyfikacja dzieci:
1. Szkoła Podstawowa numer 80 496
2. Szkoła Podstawowa numer 263 489
3. Szkoła Podstawowa numer 209 465
 
Klasyfikacja młodzieży
   
Miejsce Nazwa szkoły Punkty
1. Szkoła Podstawowa numer 369 582
2. Szkoła Podstawowa numer 263 543
3. 59 LO im. J. Kusocińskiego 533
Klasyfikacja MD Bielany liceów:
Miejsce Nazwa szkoły Punkty
1. 41 LO im. J. Lelewela 197
2. 59 LO im. J. Kusocińskiego 196
3. 22 LO im. J. Marti 129
 
Imprezę, dziękując wszystkim zaangażowanym w miniony rok szkolny, który okazał się tak bardzo udany dla Bielan jeśli chodzi o sport, zakończył Burmistrz Andrzej Malina.