BIEGACZKI KUSEGO DRUGIE W POLSCE

2019-11-06 18:49:20

Bardzo duży sukces zawodniczek 59 LOMS J. Kusocińskiego. Po wygranej w warszawskich i mazowieckich mistrzostwach w sztafetowych biegach przełajowych, drużyna z Bielan udała się na Mistrzostwa Polski. W Olszynie na Dolnym Śląsku uczennice z Lindego zdobyły srebrny medal mistrzostw kraju.Na dystansie 10 razy 1000 metrów rywalizacja o medale toczyła się między drużynami z Dolnego Śląska, Mazowsza, Wielkopolski i Podkarpacia. Ostatecznie to gospodynie, reprezentowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej porębie, pokonały trasę najszybciej. Zawodniczki z Kusego 10 kilometrów pobiegły w czasie 37:46.84 ze stratą minuty i piętnastu sekund do liderek i przewagą niespełna dwóch sekund nad drużyną z Puszczykowa (Wielkopolska).

Niestety mazowiecka drużyna musiała rywalizować według innych zasad niż  podczas zmagań w Warszawie i na Mazowszu. We wcześniejszych etapach zmagań nie pozwalano biegać w kolcach, a zmagania organizowano na dystansie 7 x 1000 metrów.

Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo duży sukces zawodniczek, które na co dzień trenują w liceum z ulicy Lindego kilka różnych dyscyplin, jak biegi, pięciobój czy triathlon.

MG