FILIA SP 273 SZÓSTA W KRAJU

2016-06-08 07:45:42

Gdyby ktoś kilkanaście tygodni temu w niewielkiej Filii Szkoły Podstawowej numer 273 przy ulicy Arkuszowej w Warszawie, powiedział że zdobędzie szóste miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji w jakiejś dyscyplinie sportu, ciężko byłoby w to uwierzyć. Tak się jednak stało.Po zwycięstwie w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany, młodzi badmintoniści w Bielan, z sukcesem reprezentowali dzielnicę podczas zmagań finałowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zwyciężyli o czym pisaliśmy tutaj. Dwaj gracze - Jakub Mikołajczyk i Aleksander Zieleniewski, trenujący na co dzień w AZS Wat Warszawa, ponieważ Mistrzostw Mazowsza nie rozegrano, automatycznie sięgnęli po tytuł i reprezentowali województwo w Mistrzostwach Polski.

Stołecznym badmintonistom poszło bardzo dobrze i wywalczyli szóste miejsce w kraju, co należy uznać za ogromny sukces zarówno Bielan, jak również Filii Szkoły Podstawowej numer 273. W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy spotkali się z późniejszymi zwycięzcami z Kędzierzyna Koźla oraz zespołami ze Straszęcina i Medyki. Pokonując rywali z Medyki mogli rozegrać mecz o 5. miejsce, w którym uznali wyższość badmintonistów z Miastka i ostatecznie zajęli świetne szóste miejsce. Opiekunem drużyny był Zbigniew Rybak.

Ponieważ to jedyny przedstawiciel bielańskich szkół w rywalizacji ogólnopolskiej w obecnym roku szkolnym, SP 273 mogła liczyć na znaczące wsparcie dzielnicy w organizacji wyjazdu do Żyrakowa na Podkarpaciu, gdzie rozegrano zawody. - Już w momencie gdy dowiedzieliśmy się, że nasi badmintoniści tak świetnie poradzili sobie na szczeblu warszawskim, podjęliśmy decyzję o kupnie dla naszych mistrzów Warszawy strojów, tak aby na zawodach rangi ogólnopolskiej czuli się komfortowo. Zorganizowano również środki na ich wyjazd do Żyrakowa. Cieszę się, że dołożyliśmy cegiełkę do tego sukcesu Filii SP 273. Oczywiście gratuluję wyniku - podsumował zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna