LELEWEL I KUSY ZWYCIĘŻAJĄ W RĘCZNEJ

2016-10-19 17:20:41

Drużyny XLI LO im. J. Lelewela wśród mężczyzn i Zespołu Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego numer 50 wśród kobiet, zwyciężyły w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w piłce ręcznej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzali wszyscy obserwatorzy.


Wiele wskazuje na to, że w tegorocznej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, bielańscy zwycięzcy zmagań mogą zajść wysoko. Zarówno zawodniczki Liceum Sportowego numer 59 przy ulicy Lindego, które w finale pokonały XLI LO im. J. Lelewela, jak także zawodnicy Lelewela, który po bardzo zaciętym meczu, jedną bramką pokonali LO 22 im. Jose Marti zaprezentowali bardzo dobrą piłkę ręczną.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja na trybunach w trakcie finałów. Co najmniej cztery drużyny chłopców i dziewcząt pokazały podczas rywalizacji w hali CRS Bielany, że do zawodów piłki ręcznej przygotowały się bardzo sumiennie. W finale mężczyzn rywalizacja toczyła się praktycznie do samego końca. Jeszcze na 5 sekund przed ostatnią syreną, szczypiorniści LO 22 mogli doprowadzić do remisu, jednak szczelna obrona Lelewela, zagwarantowała zwycięstwo zawodnikom z Kiwerskiej.W meczu finałowym dziewcząt piłkarki ręczne Lelewela wykazały się dużą ambicją i wolą walki, niejednokrotnie doprowadzając do remisu z LO numer 20, jednak zawodniczki "Kusego" szczególnie w końcówce pokazały, że w tym roku są drużyną lepszą i dowiozły zwycięstwo do samego końca.- Miałem okazję obserwować końcówkę zmagań kobiet. Wola walki, nieustępliwość. Byłem naprawdę pod dużym wrażeniem. Cieszę się, że nauczyciele podkreślali dobry poziom organizacji zawodów, doceniając jakość obiektu CRS, jak również fakt, że na boisku było dwóch arbitrów - podsumował zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Włodzimierz Piątkowki, który wraz z dyrektor ZSS numer 50 - Dorotą Grabiec, dyrektor CRS Bielany - Anną Szymczak-Gałkowską oraz Prezesem TKKF Chomiczówka - Jackiem Bączkowskim, wręczali puchary, medale i dyplomy, najlepszym szkołom.

Końcowa kolejność rywalizacji mężczyzn:

1. LO 41
2. LO 22
3. ZS 18
4. LO 94
5. LO 59
6. LO 39
7. ZS 35

Końcowa kolejność w rywalizacji kobiet:

1. LO 59
2. LO 41
3. LO 39
4. ZS 18
5. LO 22
6. ZS 35


MG źródło i zdjęcia: własne