LELEWEL ZE ZŁOTEM PO ROCZNEJ PRZERWIE

2018-03-07 14:18:06

Za nami rozgrywki Mistrzostw Dzielnicy Bielany liceów dziewcząt. W rozgrywanym w LO im. J. Lelewela turnieju zwyciężyły po rocznej przerwie, w finale pokonując LO Maczka 2:1.


W zmaganiach wzięło udział dziesięć drużyn, podzielonych na trzy grupy. Do dalszych gier awansowali zwycięzcy i zespół z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Najlepiej w przeciągu całego turnieju prezentowały się zespoły Lelewela i Maczka i te drużyny spotkały się w finale.

Rywalizacja toczyła się w trzech setach. Po pierwszym, dość łatwo wygranym przez uczennice Lelewela, w drugiej odsłonie to Maczek okazał się lepszy i o złocie MD Bielany decydował tie-break. Tutaj niewielką przewagę, utrzymywaną do samego końca wypracowały gospodynie i to one będą reprezentowały Dzielnicę na WOM. W chwili obecnej Lelewel wyszedł także na prowadzenie w klasyfikacji rywalizacji szkolnej Mistrzostw Dzielnicy Bielany w kategorii liceów, ale wiadomo że wyprzedzi ich przynajmniej tymczasowo LO Jose Marti, po przeliczeniu punktów za koszykówkę na WOM.

Brązowy medal powędrował do uczennic ZS numer 35, które gładko pokonały w meczu o brąz LO Domeyki. W zmaganiach wzięło udział aż dziesięć drużyn.

Końcowa kolejność: 
1. LO im. J. Lelewela
2. LO im. Gen. S. Maczka
3. Zespół Szkół numer 35
4. LO im. I. Domeyki
5. LO im. J. Kusocińskiego
6. LO im. J. Marti
7. Zespół Szkół numer 18
8. LO im. W. Górskiego
9. LO im. Lotnictwa Polskiego
10. Zespół Szkół numer 10


Fotorelację z meczu finałowego i dekoracji można znaleźć tutaj. Fotorelację z meczu o 3. miejsce można znaleźć tutaj. Zdjęcia z meczu grupowego Jose Marti - Reymontówka tutaj.

Red