LELEWEL ZWYCIĘŻA I ZOSTAJE W GRZE

2017-05-23 22:09:28

Piłkarze XLI LO im. J. Lelewela najlepszą piłkarską drużyną Bielan. Drużyna z ulicy Kiwerskiej zwyciężyła we wszystkich meczach, w finale 7:3 pokonując Reymontówkę. Walka o miano najlepszej szkoły na Bielanach w rywalizacji sportowej pozostaje niespodziewanie otwarta.Zgodnie z oczekiwaniami rywalizacja piłkarzy przyniosła bardzo wiele emocji. Jak pisaliśmy w poprzedniej relacji tutaj, do półfinałów awansowały drużyny Lelewela, Reymontówki, Domeyki oraz Dewulotu.
 
W drodze do finału Lelewel bardzo pewnie, aż 10:1 pokonał piłkarzy Dewulotu, którzy w decydującej fazie rozgrywek pojawili się w mocno okrojonym składzie, co przy grze na dystansie 2 x 25 minut nie ułatwiło ich zadania. Chwilę wcześniej na obiekcie CRS Bielany przy ulicy Rudzkiej, Reymontówka 3:2 pokonała LO im. I. Domeyki, które przez fazę grupową przeszło jak burza, przegrywając jednak w decydującym meczu z drugim zespołem grupy "A".
 
Po tych meczach było już jasne, że finał Lelewel - Reymontówka okaże się bardzo ciekawy. Piłkarzom z Żeromskiego zależało na rewanżu za grupową porażkę, a obie szkoły doskonale wiedziały, że ich mecz ma niebagatelne znaczenie w kontekście całorocznej rywalizacji w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany. Obie szkoły przed ostatnią konkurencją dzielił zaledwie jeden punkt i ten kto wygrywał finał, był pewien drugiej pozycji, nagradzanej ciekawszym sprzętem sportowym dla szkoły.
 
Tak też się stało. Były emocje piłkarskie, nerwy, niejednokrotnie ostra gra na pograniczu faulu i sporo pretensji. Do sędziego, do kolegów z drużyny, do przeciwników. Wyższą kulturą gry wykazali się piłkarze Lelewela, którzy w pierwszej połowie zbudowali trzybramkową przewagę. Po zmianie stron Reymontówka rzuciła się do odrabiania strat i doprowadziła do wyniku 2:3, ale w tym roku lepiej dysponowani byli piłkarze z Kiwerskiej. Lepiej konstruowali akcję, posiadali przewagę w ataku pozycyjnym, grali dojrzalej. Reymontówka swoich szans szukała w dalekich dośrodkowaniach i strzałach z dystansu.

Po końcowym gwizdku piłkarze z Kiwerskiej mogli cieszyć się ze złotych medali, a szczęśliwie obie strony podały sobie ręce i podziękowały za sportową rywalizację, która zwyciężyła nad negatywnymi emocjami. Dla zespołu Lelewela po wręczeniu nagród, którego dokonali członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, kolejną radosną informacją był fakt, że dzięki wygranej mają jeszcze szansę na zwycięstwo w rywalizacji Mistrzostw Dzielnicy Bielany. Aby to zrobić muszą wygrać przyszłotygodniowe zmagania WOM, bądź zająć drugie miejsce, jeśli zwycięstwem chcą podzielić się z Zespołem Szkół Sportowych numer 50.
 
Skąd te niespodziewane emocje? Wszystko przez nieuwagę szkoły z Lindego. Piłkarze "Kusego" na zawodach pojawili się z nieregulaminowymi piłkarzami, posiadającymi licencje w tej dyscyplinie sportu, co w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych jest zabronione. Uczniowie z Lindego zagrali towarzysko, nie zburzyli harmonogramu zawodów, a ponieważ do nieprzepisowych graczy przyznali się przez rozpoczęciem zawodów, nie odjęto im punktów za wcześniejsze zgłoszenie do zawodów i brak udziału w nich. To dla Kusego marne pocieszenie, bo choć nie odjęto, również ich nie dodano. Wszystko ponieważ drużyna w piłce nożnej nie mogła zostać po prostu sklasyfikowana.
 
Zawodnicy z ulicy Kiwerskiej będą reprezentowali Bielany w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozpoczyna się już 29  maja. Na swojej drodze w pierwszej fazie zmagań mają  rywali z Woli i Pragi Południe.

Warto wspomnieć, że przed finałem, w meczu o trzecie miejsce uczniowie Domeyki 12:6 pokonali zespół Dewulotu.
 
- Cóż mogę powiedzieć. Emocji nie brakowało. Cieszę się, że pomimo nerwowości i ostrej walki, bo stawka była przecież bardzo duża, zwyciężył sport. Piłkarze podali sobie ręce i śmiali się z ostrej rywalizacji na boisku, toczonej kilka minut wcześniej. Gratuluję zwycięzcom. Drużyna Lelewela może zajść w WOM naprawdę wysoko, za co trzymam kciuki. Jak pokazuje tegoroczna rywalizacja w ramach MD Bielany, mamy z jej powodu dodatkowe emocje do samego końca i o to właśnie nam chodziło. Sam jestem ciekaw, jaka szkoła okaże się w tej rywalizacji najlepsza. Boisko do piłki nożnej rozstrzygnie, czy będzie to Kusy, czy Lelewel. Wszystko w nogach zespołu z Kiwerskiej. Na pewno będziemy uważnie śledzili ich losy - przyznał po zawodach obserwujący finał zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.
 
Zdjęcia w finału znajdziecie tutaj, zdjęcia z ceremonii medalowej tutaj.

MG źródło: inf. własna