SP 293 ZWYCIĘŻA W SZACHACH

2018-04-16 18:19:08

Młoda drużyna SP 293 z tytułem mistrzów Dzielnicy Bielany w szachach. Po dwóch latach dominacji SP 133, tym razem tytuł zmienił właściciela. Uczniowie dotychczasowego mistrza wywalczyli srebrny medal.


Turniej otworzył zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który życzył wszystkim powodzenia w zmaganiach. Do zmagań w szachowej rywalizacji MD Bielany przystąpiło w tym roku sześć zespołów. Zawody okazały się bardzo wyrównane. Szkoły rywalizowały systemem "każdy z każdym" i przed ostatnią kolejką spotkań aż trzy zespoły miały szansę na złoto. W meczu liderów SP 293 pokonała SP 80, a potknięcie drużyny z Aspekt wykorzystała wspomniana wcześniej SP 133.

Rzutem na taśmę czwarte miejsce wywalczyła SP 209, która wyprzedziła SP 289. Stawkę zamknęła SP 100 STO. Uczniowie SP 293 będą reprezentowali Bielany w rywalizacji Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Szkoła umocniła się również na czwartym miejscu w zmaganiach sportowych w kategorii dzieci, w zbliżającym się powoli do końca roku szkolnym.

MG źródło: inf. własna