WIELKI BADMINTONOWY SUKCES BIELAN

2016-04-15 17:41:37

Filia Szkoły Podstawowej numer 273 przy ulicy Arkuszowej 202 najlepszą badmintonową szkołą w stolicy! Młodzi zawodnicy z 273, po zwycięstwie w skromnie obsadzonym turnieju Mistrzostw Dzielnicy Bielany, pokonali mistrzów szesnastu innych dzielnic, sięgając po tytuł!


Badminton to debiutująca w programie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dyscyplina. Początkowo niewiele zapowiadało sukces naszej dzielnicy, której szkoły podstawowe na szczeblu dzielnicy zgłosiły do rywalizacji dwie drużyny. Okazało sie, że nie liczy się liczba, a jakość zespołów. Już podczas bielańskich zmagań, w których filia Szkoły Podstawowej 273 rywalizowała ze Szkołą Podstawową numer 80, było widać że Jakub Mikołajczyk i Aleksander Zieleniewski mają pojęcie o tym, jak grać w badmintona. Okazało się, że robią to najlepiej w całej Warszawie. Drugie miejsce w stolicy zajęła Szkoła Podstawowa numer 319 z Ursynowa. 
Sukces Filii Szkoły Podstawowej jest tym większy, że w tym roku nie rywalizowano w badmintonie w innych miastach naszego województwa, co oznacza że szkoła wywalczyła także tytuł Mistrzostw Mazowsza i może reprezentować Warszawę w rozgrywkach ogólnopolskich, które według informacji na stronie Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego, odbędą się na początku czerwca w Żyrakowie na Podkarpaciu (będziemy weryfikować tę informację - przyp. red.).

- Będziemy rozmawiali o tym, aby znalazły się rozwiązania, które w obliczu tego dużego sukcesu, pozwolą najlepszym warszawskim badmintonistom z naszej szkoły, udać się na ogólnopolskie zmagania, bo wiadomo, że wchodzą tutaj w grę koszty wyjazdu, z którymi sobie jednak poradzimy. Serdecznie gratuluję całej szkole, opiekunom i przede wszystkim młodym zawodnikom. Sukces ten pokazuje, że warto poszerzać ofertę sportową dla młodzieży w szkołach, warto inwestować w nieco mniej póki co popularne, jednak bardzo widowiskowe i rozwijające młodzież dyscypliny, do czego zachęcam wszystkie szkoły na Bielanach. Przynosi to wymierne sukcesy- nie ukrywa radości z sukcesu zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
MG źródło: inf. własna / fot: materiały szkoły