ZŁOTE SZCZYPIORNISTKI Z LINDEGO

2016-12-20 20:27:04

Choć wiedzieliśmy o tym już od jakiegoś czasu, dziś podajemy wyniki, ponieważ ukazały się oficjalnie. Licealistki z Zespołu Szkół Sportowych numer 50 im. J. Kusocińskiego ze złotym medalem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej!


 
W dzielnicowych eliminacjach WOM, zawodniczki z Lindego zostawiły w pokonanym polu zespół z LO im. J. Lelewela (wyniki można znaleźć tutaj). W hali przy ulicy Partyzantów, gdzie rozegrano finały piłki ręcznej, do ostatniej akcji nie było wiadomo, kto zwycięży w jubileuszowej, 50. edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych kobiet. Ostatecznie w dość dramatycznych okolicznościach, okazało się że w finale zmagań, w których spotkały się bielańskie zawodniczki z LIX LO oraz ich rywalki z VIII LO im. Władyława IV (Praga Południe). Bielany zwyciężyły 13:12, zdobywając dla dzielnicy bardzo cenne punkty, bardzo poprawiające lokatę naszej dzielnicy w tegorocznej edycji rozgrywek.

- Jak widać gala sportu nie tak dawno organizowana przez Zespół Szkół numer 50 była słuszną ideą. Jest kogo i za co nagradzać, co udowodniły chociażby piłkarki ręczne, które przecież zawodowo w szczypiorniaka nie grają. To pokazuje jak wielki jest w nich potencjał i jak wysoką sprawność ogólną prezentują. Serdeczne gratulacje dla zawodniczek, trenerów oraz dyrekcji. Oby jak najwięcej takich sukcesów! Wiadomo, że aptetyt rośnie w miarę jedzenia - nie krył satysfakcji z informacji o zwycięstwie zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Przypominamy, że w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych nie dopuszcza się rywalizacji zawodniczek i zawodników, którzy czynnie uprawiają dane sporty. Każdy zawodnik musi mieć minimum rok przerwy od swojego ostatniego klubowego meczu, do rozpoczęcia rozgrywek. Jest to równoznaczne z tym, że choć zawodniczki z Linego czynnie uprawiają różne sporty, żadna z nich nie jest zawodową piłkarką ręczną. 


 
 Wyniki zmagań kobiet:
 
Miejsce Nazwa Szkoły Dzielnica Pkt. WOM
1 LIX LO im. J. Kusocińskiego Bielany 16
2 VIII  LO im. Władysława IV Praga Północ 14
3 LXII  LO im.   Andersa Śródmieście 12
4 XXVIII  LO im. Kochanowskiego Mokotów 10
5 XIX  LO im. Powstańców Warszawy Praga Południe 8
6 LXX  LO im. Kamińskiego Ursynów 7
7 XXIV  LO im. Norwida Wola 6
7 Zespół Szkół nr 4 im. Kwiatkowskiego Ochota 6
9 XIII LO im. Lisa-Kuli Targówek 4
9 I  LO im. Limanowskiego Żoliborz 4
9 LI  LO im. Kościuszki Rembertów 4
13 CV  LO im. Herberta Białołęka 4
 
 
Zespoły Bemowa, Ursusa, Wawra, Wilanowa, i Włoch nie zgłosiły się na zawody    

MG źródło: SZSWWM / fot: własne i ZS numer 50 Facebook