FUTSALIŚCII AKADEMIKÓW POWALCZĄ O MEDALE W GDAŃSKU

2023-02-07 09:31:45

Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski. Jedną z konkurencji, w której rywalizują polskie uczelnie jest futsal. Świetnie zaprezentowały się drużyny mężczyzn i kobiet, które zapewniły sobie awans do finałowych rozgrywek w Gdańsku.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zawodniczki AWF. W stołecznym półinale zespół z Marymonckiej najpierw zajął drugie miejsce w grupie, ulegając drużynie UŁ, aby następnie musieć uznać wyższość UAM Poznań w meczu zakończonym wynikiem 2:3. Ostatecznie bielańskie zawodniczki zajęły 6. miejsce, gwarantujące udział w finale rozgrywek.

W tym samym turnieju zagra drużyna mężczyzn, która przebojem wywalczyła miejsce w finale. Podopieczni Zbigniewa Tyca wygrali swój półfinał pokonując w dwóch decydujących meczach po rzutach karnych zespoły z Łodzi (półfinał) i Białegostoku (finał).

Wyniki:
Grupa:
AZS AWF-AEH Warszawa 9:0
AZS AWF- SGGW Warszawa 4:0
Ćwierćfinał:
AZS AWF-Uniwersytet Łódzki 4:2
Półfinał:
AZS AWF-UMed Łódź 2:2 k.(2:1)
Finał:
AZS AWF-WANS Białystok 1:1 k.(4:3)

Finały AMP w futsalu odbędą się w dniach 22-26 lutego w Gdańsku. Wszystko wskazuje na to, że futsaliści będą w nich w gronie faworytów, a i drużyna kobiet, patrząc na nieznaczne porażki w turnieju półfinałowym z innymi uczestnikami zmagań, nie stoi na straconej pozycji i może być czarnym koniem rozgrywek.

fot: Fanpage AZS AWF Warszawa