SPARTANKII GOTOWE DO BOJU

2016-08-25 18:57:45

Siatkarki najsilniejszego z warszawskich młodzieżowych klubów siatkówki kobiet kończą przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się na całego już od października.W ostatnim sezonie ESPES Sparta Warszawa wygrała fazę zasadniczą II ligi seniorek, ostatecznie jednak nie zdołała awansować na zaplecze Orlen Ligi. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza bardzo dobrze radziły sobie również na parkietach juniorskich. Ostatecznie uplasowały się na dziewiątym miejscu w Polsce, choć o braku awansu do czołowej ósemki zadecydowała jedna piłka w dramatycznym starciu z Szóstką Mielec. Identyczny wynik osiągnęły w sezonie 2015/16 prowadzone przez trenera Bartosza Jesienia kadetki ESPES Sparty.

Przed startem nowego rozdania włodarze klubu z Bielan dokonali roszad w składzie. Skład został odmłodzony (w II lidze zagrają wyłącznie zawodniczki młodzieżowe). Kapitan Barbara Adamska oraz skrzydłowa Oriana Miechowicz przeniosły się do pierwszoligowego NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Z ekipą „Bielańskich Bandziorów” pożegnały się również: Aleksandra Stasiak (Nike Węgrów), Ewa Krzysztoń (AZS AWF Warszawa), Aleksandra Grzeszczak, Izabela Cieśnik (koniec kariery), Monika Marciniak (UKS Esperanto Warszawa), a także zeszłoroczne kadetki: Agata Korkiewicz (UKS Esperanto Warszawa), Katarzyna Lisowska, Nina Zarzycka (Pałac Bydgoszcz) i Paulina Duda (UKS SMS Warszawa).

Skład pierwszego zespołu oparty będzie w znacznej mierze na pozostających w ekipie Wicemistrzyniach Polski Kadetek 2015. Do zeszłorocznej ekipy dołączyły wyróżniające się na Mazowszu: Monika Kacprzak (MUKS Volley Płock), Julia Czeladko i Natalia Szewczak (obie: GLKS Nadarzyn).Włodarze ESPES Sparty nie wykluczają jeszcze jednego transferu, enigmatycznie wspominając o „powrocie, o którym będzie głośno”.

Dużej przebudowie uległa ekipa kadetek. Dołączyły do niej: Justyna Piwowarczyk, Zuzanna Gruszczyńska, Amanda Kowalska (wszystkie: MOS Wola Warszawa), Wiktoria Wiśniewska (UKS Plas Warszawa, Martyna Czebiera, Wiktoria Motyka (obie: MKS V LO Rzeszów) oraz Zuzanna Hausman (UKS SMS Warszawa).

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego okna transferowego – mówi kierownik klubu Maciej Szewczyk – Przynoszący nam w ostatnich latach tyle radości rocznik 1998 został wzmocniony, ale jego trzon pozostał nienaruszony, mówimy więc właśnie o wzmocnieniach, nie rewolucji. Inaczej jest w drużynie kadetek, której najważniejsze zawodniczki osiągnęły wiek juniorski. Podoba mi się skład tej ekipy na nowy sezon, choć będzie diametralnie inny od poprzedniego – znacznie bardziej wyrównany, bazujący na kolektywie. Niezmiernie się cieszę, że wreszcie udało się ustabilizować skład sztabu szkoleniowego, który pozostanie bez żadnych zmian. Będę miał przyjemność tworzyć go z trenerami: Piotrem Najmowiczem, Bartoszem Jesieniem, Martyną Lenkiewicz i Moniką Makowiecką, a także fizjoterapeutą Markiem Leźnickim.

We wrześniu przed Spartankami cała seria turniejów towarzyskich, na których będą mogły sprawdzić swoją formę. Pierwszy z nich już w dniach 4-5 września – „Bandziory” będą gospodyniami drugiej edycji Vistula Volley Cup na warszawskim Ursynowie.
 
Andrzej Borucki / fot: ESPES Sparta Warszawa