FUTSALOWE DERBY DLA BIELAN

2018-11-26 10:23:22

Dobre informacje z hali przy ulicy Banacha. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa w swoim drugim meczu Ekstraligi Futsalu, pokonały 5:2 na wyjeździe AZS UW w derbach stolicy.

Kibice, którzy odwiedzili halę przy ulicy Banacha mogli być zadowoleni z tego, co pokazały zawodniczki obu drużyn. Tak jak w pierwszym meczu Akademiczek, wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej części gry, tym razem o wyniku zadecydowała druga, w której padły wszystkie bramki.

Faworytki z Bielan nie zawiodły. Po zmianie stron, w 24. Minucie wynik otworzyła Kinga Zajączkowska, co zmobilizowało piłkarki UW do bardziej ofensywnej gry. Na ten wariant świetnie przygotowane były podopieczne trenera Jakuba Szkopińskiego. Drugiego gola odnotowała Kinga Zajączkowska, trafienie dołożyła Monika Lipa.

Zawodniczki AZS UW odrobiły część strat po rzucie karnym, ale Klaudia Grodzka chwilę później zdobyła dla AZS-AWF Warszawa gola numer 4. Zwycięstwo Akademiczek przypieczętowała Agata Kucharska i nawet druga bramka dla AZS UW w 35. minucie nie mogła zmącić radości zespołu z Bielnan.

Dzięki podziałowi punktów w meczu dwóch najgroźniejszych grupowych rywali Akademiczek – drużyn z Gdańska i Poznania, to bielańskie futsalistki są liderkami w swojej grupie. W dwóch spotkaniach AZS-AWF Warszawa zdobył komplet punktów.

W grupie „B” Ekstraligi Futsalu tabeli lideruje Słomniczanka Słomniki.

AZS Uniwersytet Warszawa – AZS AWF Warszawa 2:5 (0:0)
bramki: Zuzanna Nikisz 30’ (karny), Julita Sterbicka 35’- Kinga Zajączkowska 24’, 27’, Monika Lipa 28’, Klaudia Grodzka 31’, Agata Kucharska 34’
widzów: ok. 150
sędzia: Emilia Szymula
skład AZS UW: Zuzanna Nikisz – Marta Walczak, Justyna Głodowska, Emilia Jarzyna, Joanna Trzcińska
rezerwowe: Paula Żach, Daria Iżak – Julia Przybyłkowicz, Marta Kołacińska, Julita Sterbicka, Zuzanna Maronde
trener: Maria Wąsowska i Maria Walczak
skład AZS AWF: Ewelina Łowicka – Anna Puk, Paulina Piątkowska, Magdalena Zduńczyk, Klaudia Grodzka
rezerwowe: Klaudia Sawczak – Karolina Kołomyjec, Anna Kowalczyk, Aleksandra Marciszewska, Agata Kucharska, Dominika Szaciłowska, Kinga Zajączkowska, Marta Nastaga, Monika Lipa
trener: Jakub Szkopiński

MG / źródło: polskapilkakobiet.pl / fot: Fanpage zawodniczek AZS-AWF Warszawa futsal kobiet