KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ NA PIĄTKĘ

2017-02-19 10:37:11

Komplet dwóch zwycięstw odniosły bielańskie drużyny na zakończenie rundy zasadniczej II ligi seniorek. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa, pokonały u siebie 3:0 BAS Białystok, zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Wygrały również zawodniczki ESPES Sparty Warszawa.


Drużyna BAS Białystok nie miała w Warszawie zbyt wiele do powiedzenia. Siatkarki z Marymonckiej pokonywały drużynę ze wschodu Polski kolejno do 15, 22 i 16 w setach, udowadniając, że w swojej grupie są w rundzie zasadniczej zdecydowanie najsilniejszym zespołem w obecnym sezonie. Udany mecz zanotowały także zawodniczki ESPES Sparty, które w obecnym sezonie dysponują nieco słabszym, bardzo odmłodzonym składzem. Sparta w Rumi zwyiężyła 3:1, dość znacznie dominując nad drużyną gospodarzy. Wygrana w Rumi ma bardzo istotne znaczenie. Okazało się, że choć mało kto się tego spodziewał, stołeczna drużyna rzutem na taśmie zameldowała się w fazie play-off, zajmując czwarte miejsce po rundzie zasadniczej, także dzięki słabszej końcówce zespołu z Włocławka, który znacznie zwolnił tempo w drudziej fazie rozgrywek. 

Oznacza to, że już w pierwszej fazie zmagań play-off kibiców z Bielan czekają derby - zwycięska drużyna AZS-AWF Warszawa spotka się z czwartą po fazie zasadniczej Spartą.

Była to ostatnia kolejka rundy zasadniczej spotkań III grupy II ligi siatkarek. Czas na play-off

AZS-AWF Warszawa - BAS Białystok 3:0 (25:15, 25:22, 25:16).
APS Rumia - ESPES Sparta Warszawa 1:3 ((14:25, 16:25, 25:23, 14:25)

MG źródło: inf. własna