MAŁGORZATA JASEK ODKRYCIEM SEZONU

2017-01-03 17:10:14

Portal Mazowiecka Siatkówka pod koniec roku przeprowadził serię ankiet wśród trenerów, działaczy i zawodników związanych z siatkówką w naszym regionie. Wybierali oni najjaśniej świecące gwiazdy siatkówki w naszym województwie. Nie zabrakło miejsca dla Małgorzaty Jasek.


Zawodniczka AZS-AWF Warszawa występuje na szczeblu II ligi, prowadząc Akademiczki do awansu w obecnym sezonie. Jej formę zauważono w całym kraju, co zaskutkowało powołaniem do kadry seniorek. Tak również zadecydowała Mazowiecka Siatkówka, uznając ją dzięki głosom ekspertów "odkryciem roku" i tak uzasadniając swój wybór:

"Odkrycie roku: Małgorzata Jasek spowodowała opad szczęk siatkarskiej Polski powołaniem do kadry z poziomu II ligi. Wydarzenie bez precedensu i ogromny motywator dla wszystkich zawodniczek z niższych poziomów rozgrywkowych."

Tak swój wybór Małgorzaty Jasek jako odkrycia roku uzasadniali eksperci. Trzeba przyznać, że byli wyjątkowo zgodni:

"Za powołanie do reprezentacji z II ligi, myślę, że jest to również odkrycie roku w całym kraju" - Dawid Michor - trener Legionovii Legionowo.
"Z II ligi do kadry narodowej – niecodzienna historia." - Piotr Najmowicz - trener ESPES Sparty Warszawa.
"Mijający rok z pewnością może zapisać po stronie plusów. Liderka drugoligowego AWF-u. Dziewczyna, która z drugiej ligi została powołana do kadry A i w niej zadebiutowała. Mam tylko nadzieję, że jej talent rozwinie się na tyle, ile jest w stanie, bo jak to się mówi, jest to dziewczyna z papierami na granie. Musi jednak odważyć się zaryzykować trochę przy dalszych decyzjach odnośnie swojej kariery, żeby za chwilę się nie okazało że będzie to zmarnowany, zapomniany talent, albo wiecznie „młoda, perspektywiczna”." - Michał Rymko - redaktor portalu Mazowiecka Siatkówka.
"Powołanie do kadry i średnia 22 zdobytych punktów na mecz!" - Jakub Ślusarczyk - trener Bluesoft Mazovii Warszawa.
" Gosia Jasek i jej powołanie do reprezentacji" - Bartosz Kujawski - trener NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

MG źródło: Mazowieckasiatkowka.pl