METRO PODEJMIE RYWALI W CRS

2021-09-16 12:15:10

Przed nami jubileuszowy, 25. Turniej piłki siatkowej o puchar przechodni KS Metro Warszawa dla chłopców z rocznika 2007. Na Bielany przyjedzie wielu czołowych siatkarzy w swoim roczniku.


W nadchodzący weekend w hali przy ulicy Lindego 20 będzie rywalizować kilkanaście zespołów z całej Polski oraz oczywiście czołowe drużyny z Mazowsza. - Jak co roku, przy okazji naszego turnieju zapowiada się moc sportowych emocji, fantastycznej zabawy i zdrowej rywalizacji - zachęcają władze klubu.

- Cieszę się, że władze Metra zwróciły się do Dzielnicy Bielany o pomoc w organizacji tego wydarzenia z długą tradycją. Cieszę się tym bardziej, że możemy wymiernie pomóc i w hali CRS Bielany zagrają zawodnicy, którzy w przyszłości będą stanowili o sile polskiej siatkówki - przekonuje Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
Historia turnieju sięga 1996 r. Przez te ćwierćwieku przez turniejowe parkiety przewinęły się tysiące dzieciaków, młodych adeptów siatkówki. Cześć z nich po wielu latach mogliśmy oglądać na ekranach telewizorów w meczach reprezentacji Polski czy też rozgrywkach PlusLigi.

Najlepszymi przykładami są tu chociażby:
Michał Ruciak (Maraton Świnoujście) i Paweł Woicki (Lechia Tomaszów) w roku 1996 roku
Maciek Gorzkiewicz (Metro), Arkadiusz Olejniczak (Trójka Nysa) i Michał Kozłowski (UKS  Szóstka Gorlice) – rok 1998 rok
Bartek Gawryszewski (Metro) i Mieszko Gogol (Maraton Świnoujście) - obecny asystent selekcjonera V.Heinena – rok 1999 rok
Grzegorz Łomacz (Metro) i Zbyszek Bartman (Metro) – rok 2001
Michał Żurek (MMKS Kędzierzyn Koźle) – rok 2002 
Andrzej Wrona (Mistrz Świata 2014 r.), Krzysztof Wierzbowski, Paweł Mikołajczak, Jakub Radomski – 2002 rok
Maciek Olenderek (Metro) – 2006 rok
Bartek Lipiński (Metro) i Bartek Lemański (Metro) – 2009 i 2010 rok
 
Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk objął turniej honorowym patronatem. Ze względu na liczbę drużyn i obostrzenia epidemiczne, zawody odbędą się bez udziału publiczności. Będziemy informowali o wynikach zmagań.

Red