MINIMALNA PORAŻKA W RUMII

2019-05-13 09:50:15

Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie I ligi rugby pomiędzy Arką Rumia, a AZS-AWF Warszawa. Niestety mecz zakończył się porażką bielańskiej drużyny, choć losy zwycięstwa decydowały się do samego końca.


Drużyna z Rumii jest jedną z silniejszych spośród występujących w I lidze seniorów. Potwierdziło to spotkanie. Akademicy z Bielan rozpoczęli bardzo dobrze, wychodząc na prowadzenie 7:0. To podziałało mobilizująco na gospodarzy, którzy doprowadzili do remisu 7:7, następnie na tablicy wyników widniał rezultat 10:10. Jeszcze przed przerwą Arka zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie.

Po zmianie stron Akademicy ponownie zdołali przechylić chwilowo szalę zwycięstwa na swoją korzyść dzięki przyłożeniu i podwyższeniu, które pozwoliły osiągnąć rezultat 12:17. Niestety Arkowcy odpowiedzieli dokładnie w taki sam sposób, następnie powiększając przewagę do stanu 24:17. Bielańscy rugbyści, znani z charakteru do walki nie podłamali się i doprowadzili do remisu.

Niestety dla stołecznej drużyny ostatnie słowo należało do Arki Rumia i to zespół z północnej Polski cieszył się z wygranej 27:24. Była to pierwsza porażka Akademików w obecnym sezonie. Zespół z Bielan zajmuje trzecie miejsce w tabeli, plasując się właśnie za niepokonaną Arką i drużyną Sparty Jarocin.

W nadchodzący weekend w bardzo ważnym meczu AZS-AWF Warszawa podejmie na Marymonckiej lidera rozgrywek.

Red