RUGBYŚCI ZWYCIĘŻAJĄ NA ŚLĄSKU

2017-09-20 15:15:11

Udany występ w II lidze rugby odnotowali zawodnicy AZS-AWF Warszawa, którzy w Rudzie Śląskiej odnieśli zwycięstwo nad Gryfami Ruda Śląska. Czwarte miejsce na inaugurację rywalizacji kobiet powędrowało do zawodniczek z Bielan.


Po porażce z Arką Rumia przy ulicy Marymonckiej (opis meczu tutaj), zespół z Bielan udał się na południe kraju, gdzie uzyskał dużo bardziej satysfakcjonujący wynik. Zespół gospodarzy wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie w pierwszych minutach meczu, jednak później Akademicy niwelowali straty. W 12. minucie było już tylko 3:5, a dzięki przyłożeniu dokładnie na początku 21. minuty AZS-AWF Warszawa objął prowadzenie. Ambitni gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania. Szczęśliwie kolejne przyłożenie drużyny z Bielan po pół godzinie gry, spowodowało, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:10 dla gości i ten wynik utrzymał się do przerwy.

W 54. minucie AZS-AWF Warszawa odnotował kolejne przyłożenie i mógł cieszyć się z dziesięciopunktowej przewagi. Ruda Śląska odpowiedziała przyłożeniem, jednak nie zniwelowała bardziej straty po podwyższeniu, pomimo że wykonywała je z idealnej pozycji. Były to ostatnie punkty gospodarzy w tym meczu. Następne zdobywali już tylko Akademicy, ostatecznie notując ich 28, przy 15 zespołu ze Śląska.

Skrót meczu znajdziecie poniżej


W Gietrzwałdzie rywalizowały również zawodniczki. Rozgrywki Akademiczki z Bielan zainaugurowały czwartym miejscem, w gronie ośmiu drużyn. Wszystko ze względu na podział rozgrywek na ekstraligę i pierwszą ligę. Zawodniczki z Marymonckiej zaprezenrowały się najsłabiej spośród czterech najmocniejszych obecnie drużyn w kraju.

Wyniki spotkań AZS-AWF Warszawa:
AZS AWF Warszawa v Biało-Zielone Gdańsk 0:35
AZS AWF Warszawa  v Legia Warszawa 7:40
Black Roses Poznań v AZS AWF Warszawa 40:0
Półfinał: Biało-Zielone Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 47:0
Finał o III miejsce : AZS-AWF Warszawa - Legia Warszawa 7:31

MG źródło: inf. własna