SIATKARKI SPARTY GOTOWE DO SEZONU

2017-09-15 09:41:48

W ESPES Sparcie Warszawa, siatkarskim klubie II ligi z Bielan zaszły duże zmiany przed nadchodzącym sezonem. Najważniejsza ? na stanowisku trenera Piotra Najmowicza zastąpił Robert Strzałkowski, do niedawna były trener Legionovii Legionowo, grającej na najwyższym szczeblu rozgrywek.


 
Trener Strzałkowski poprowadzi drużyny juniorek i drugiej ligi. - Do naszego sztabu szkoleniowego dołączyła Dorota Świeniewicz - jedna z najlepszych polskich siatkarek w całej historii tego sportu. Dwukrotna mistrzyni Europy, najlepsza siatkarka kontynentu w roku 2005. Dorota poprowadzi drużynę kadetek i będzie poszukiwać najmłodszych siatkarskich talentów – opowiada o zmianach w Sparcie wiceprezes klubu, Zygmunt Chajzer.
 
Młodziczki trenowane będą przez Adama Adamka i jego asystenta Łukasza. Najmłodszymi zawodniczkami opiekować się będzie trener  Miłosz Piersa, tegoroczny absolwent warszawskiej AWF. - Lepszego sztabu trenerskiego nie mogliśmy sobie wymarzyć – nie ukrywa radości Zygmnt Chajzer.
 
Spore zmiany zaszły również w pierwszym składzie drużyny. Siatkarki, które zdały maturę rozjechały się po Polsce zasilając w większości kluby I-szej ligi. Przez Spartą ciężki sezon, jednak swoje drużyny wystawi we wszystkich kategoriach rozgrywek. Poważnym wyzwaniem będzie start mocno odmłodzonej drużyny w rozgrywkach II ligi. Początek sezonu to udział w Pucharze Polski.
 
W dniach 29.09-01.10 zespół wystąpi w Pucharze Polski w Nieporęcie z trzema drużynami z 1-szej ligi. Będą to Joker Mekro Świecie, E.L'eclerc Radomka Radom i SMS I Szczyrk.
Skład ESPES Sparty Warszawa
Rozegranie-Julia Czeladko, Magdalena Tomaszewska
Środkowe- Aleksandra Gęsina, Aneta Matczak, Natalia Szewczak, Zuzanna Hausman
Przyjęcie-Dominika Kozyra/kapitan/, Marcelina Karpińska, Julia Dąbrowska, Wiktoria Wiśniewska, Zuzanna Gruszczyńska
Atak-Monika Kacprzak, Zuzanna Jachowska
Libero-Wiktoria Babecka, Nina Zarzycka.
 
 
MUKS Sparta Warszawa cały czas poszukuje siatkarskich talentów. - Jeśli chcecie do nas dołączyć zajrzyjcie na stronę www. spartawarszawa.pl. dowiecie się jak zrobić siatkarski "Pierwszy krok". Pozdrawiam wszystkich sympatyków siatkówki – zachęca Zygmunt Chajzer.

Red / fot: materiały zespołu