SPOWOLNIENIE RĘCZNYCH

2016-12-05 18:27:28

Po świetnym starcie w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej kobiet, zawodniczki AZS-AWF Warszawa wyraźnie zwolniły tempo. Po czterech zwycięstwach na inaugurację, bielańskie szczypiorniski kontynuują serię czterech porażek z rzędu. Nie układa się także piłkarzom ręcznym Akademików w II lidze.


Wyjazd do Kwidzyna na mecz z niepokonaną drużyną MTS Kwidzyn był dla podopiecznych trenerów Kapuścińskiego i  Lewandowskiego bardzo ciężkim zadaniem i znalazło to potwierdzenie w wydarzeniach na boisku. Jak relacjonuje portal SportoweFakty.pl od samego początku gospodynie narzuciły swój styl gry, wypracowując kilkubramkową przewagę. Dopiero po siedmiu minutach warszawska drużyna trafiła do bramki rywalek, dzięki rzutowi Pauliny Sulborskiej. 

Choć trafiały się momenty, w których zespół z Bielan odrabiał straty, po 30 minuach gry było 11:17. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak warto podkreślić, że dzięki dobrej grze Pauliny Sulborskiej Akademiczki doprowadziły do stanu 14:18. To było jednak wszystko, na co pozwoliły bielańskiej drużynie gospodynie, które wygrały ostatecznie 34:27, kontrolując bezpieczną przewagę.

W następnej kolejce spotkań Akademiczki spotkają się z Koroną Handball Kielce. Mecz zaplanowano 10 grudnia i będzie to spotkanie wyjazdowe. Wcześniej nasze zawodniczki spotkają się we własnej hali w zaległym meczu z drużyną SMS ZPRP Płock i będzie to mecz, który bielańska drużyna absolutnie może i powinna wygrać. Początek spotkania o godzinie 20:00 w hali przy ulicy Marymonckiej 34.

MTS Kwidzyn - AZS-AWF Warszawa 34:27 (17:11)

Skład i bramki AZS-AWF Warszawa
AZS AWF: E. Osińska, D. Osińska - Pawłowska 8, Skoczeń 7, Nieścioruk 5, Lewandowska 3, Sulborska 3, Rozmus 1, Cerżyńska, Kolewska, Kmin, Kajtek
Karne: 6/8
Kary: 14 min. (Pawłowska 6 min., Sulborska 4 min., Rozmus, Cerżyńska - po 2 min.)
Czerwona kartka: Pawłowska z gradacji kar

Niezbyt dobrze idzie w zmaganiach II ligi szczypiornistom AZS-AWF Warszawa, którzy w swoim kolejnym meczu, pomimo wysokiej przewagi nad Włókniarzem Konstantynów Łodzki, ostatecznie nie zdołali wygrać z rywalami, wywalczając jedynie remis 25:25, wyrwany dzięki trafieniu na trzy sekundy przed ostatnim gwizdkiem. To szósty w tym sezonie podział punktów w wykonaniu bielańskich piłkarzy ręcznych.

W następnej kolejce spotkań kibiców czekają derby. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa spotkają się z AZS UW. Po dotychczasowych meczach bielański zespół zajmuje odległe, dziesiąte miejsce w rozgrywkach, wyprzedzając zespoły z Łodzi i Białegostoku. Najwięcej bramek dla AZS-AWF Warszawa zdobył dotychczas Mateusz Niemiec. 

MG źródło: inf. własna / sportowefakty.pl / wmzpr.pl / fot: AZS-AWF Warszawa piłka ręczna