ŚWIETNY MECZ AKADEMIKÓW W RUMII

2018-04-15 18:08:36

Z bardzo dobrej strony po nieudanej inauguracji ligi, zaprezentowali się w drugiej kolejce I ligi rugby zawodnicy AZS-AWF Warszawa. W Rumii, w starciu z tamtejszą Arką, Akademicy z Bielan nie dali rywalom żadnych szans.Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:29. To pokazuje dużą motywację z szeregach Akademików, którzy na inaugurację dość nieoczekiwanie ulegli Sparcie Jarocin, o czym pisaliśmy tutaj. Zawodnicy Arki na inaugurację pokonali Legię i przystępowali do tego meczu niewątpliwie w lepszych nastrojach.

Szczęśliwie to AZS-AWF Warszawa od początku meczu przejął inicjatywę i już do przerwy wypracował sobie dość bezpieczną, piętnastopunktową przewagę. Po zmianie stron gospodarze nie byli w stanie niwelować strat. Najwięcej punktów dla AZS-AWF Warszawa zdobył autor trzech podwyższeń i karnego - Rafał Lewicki.

Dzięki wygranej zawodnicy z Bielan przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek. Liderują dwa zespoły z kompletem wygranych: Wataha Zielona Góra oraz Sparta Jarocin, która po wygranej z AZS-AWF Warszawa poradziła sobie również z drużyną z Rudy Śląskiej.

Arka Rumia v AZS AWF Warszawa 5:29 (0:15)  
Punkty Arka: Karol Bela 5 (P).
Punkty AZS AWF: Rafał Lewicki 9 (3pd, K), Karol Romański 5 (P), Michał Gmurczyk 5 (P), Patrick Steindz 5 (P), Serhii Kaziberda 5 (P).
Żółta kartka: Jakub Smoliński (Arka).

MG / fot: własne