ZŁY SEZON SIATKAREK

2017-11-27 21:13:50

Nie ma w obecnym sezonie dobrych wieści dla fanów siatkówki kobiet na Bielanach. Słabo w rozgrywkach I ligi radzą sobie zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Ligę niżej równie słabo idzie Sparcie. W ostatniej kolejce obie drużyny przegrały swoje spotkania.Zawodniczki AZS-AWF Warszawa mają za sobą w obecnym sezonie I ligi dziewięć spotkań. Przegrały wszystkie, jedynie raz zdobywająć punkt, przewidziany regulaminowo za porażkę 2:3.. W 9 meczach bielański zespół ugrał zaledwie trzy sety. W ostatniej kolejce w derbach zawodniczki z Marymonckiej, uległy Wiśle Warszawa 0:3. Do przedostatniej drużyny UNI Opole Akademiczki tracą pięć punktów, a wyprzedzenie w tabeli kogokolwiek jest o tyle istotne, że zagwarantuje udział w barażach. Ostatnie miejsce to niestety automatyczny spadek z ligi. Najbliższy mecz AZS-AWF Warszawa przy Marymonckiej, zaplanowano na 6 grudnia. Rywalem AZS-AWF Warszawa będzie dużyna 7R Solna Wieliczka.

Trzy punkty w ośmiu meczach zdobyły do tej pory ligę niżej zawodniczki Sparty. Młoda drużyna z Warszawy, która rozgrywa swoje mecze seniorek w Nieporęcie, 1:3 uległa zespołowi Krótkiej Mysiadło.

Trzymamy kciuki za wzrost formy bielańskich siatkarek i za to, aby w przyszłym sezonie obie drużyny utrzymały się w rozgrywkach na szczeblach, w których rywalizują. Pewne jest jednak, że aby to zmienić, konieczne jest szybkie wzięcie się do odrabiania strat.

MG źródło: inf. własna / Marcin Selerski - marcin.biz