AWANSE MŁODZICZEK W MLM

2018-01-09 13:43:34

? Trwają zmagania młodziczek w rozgrywkach siatkówki na Mazowszu. Z dobrej strony w swoich ligach zaprezentowały się zawodniczki Sparty Warszawa i UKS G-8 Bielany, które wygrały w swoich ligach, wywalczając awans do wyższej klasy rozgrywkowej.System rozgrywek młodziczek w Mazowieckiej Lidze Młodziczek jest dość skomplikowany. Turnieje odbywają się raz w miesiącu. Co roku we wrześniu rozgrywany jest turniej rozstawieniowy, a drużyny rozstawia się na podstawie miejsc z minionego sezonu. Drużyny dzielone są na ligi. Pierwsze trzy mają po sześć zespołów, kolejne po cztery. Po każdym turnieju zespoły spadają lub awansują.

W styczniu siatkarki ESPES Sparty Warszawa rywalizowały w Pionkach, gdzie rozgrywki toczyła IV liga. Poszło bardzo dobrze, bo młode zawodniczki bielańskiego zespołu wygrały wszystkie swoje mecze i zagrają w kolejnym turnieju już w III, sześciozespołowej lidze, w której zamieniły się miejscami ze spadkowiczem - Spartą Grodzisk. Stawkę uzupełnią Volley Płock, Polonez Myszków (spadkowicze z II ligi) oraz  Nike Węgrów, Wrzos Międzyborów i Bluesoft Mazovia Warszawa.

W Pionkach drużyna duetu trenerskiego Adamek-Teodorczyk nie straciła seta, pokonując zespoły SMS Warszawa, Ateny II Warszawa i Beta Pionki.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w IX lidze zawodniczki UKS G-8 Bielany. Młoda siatkarska sekcja G-8 radzi sobie coraz lepiej i wywalczyła pewny awans do VIII ligi, pokonując Spartę II Grodzisk, Atenę III Warszawa i Trzynastkę II Radom.

W zmaganiach funkcjonuje XI lig. W najniższej wystepują młode siatkarki AZS-AWF Warszawa, jednak nie zdołaliśmy ustalić wyników z tego szczebla rozgrywek.

Red / fot: Fanpage Sparty Warszawa