BIATHLON ZAWITA NA BIELANY

2016-05-13 17:45:38

Biathlon w centralnej Polsce. Niemożliwe? Możliwe na Bielanach i to już 21 maja na obiektach CRS Bielany w Parku Olszyna, gdzie odbędą się zawody ?Biathlon dla każdego?.


Biathlon, który jest domeną południowych regionów kraju, gdzie istnieją lepsze warunki pogodowe do jego uprawiania, trenowany jest również przez UKS G-8 Bielany, który odnosi niemałe sukcesy w tym sporcie (szczegóły tutaj). 

To właśnie UKS G-8 Bielany wraz z Polskim Związkiem Biathlonu postanowił zaprezentować tę widowiskową dyscyplinę sportu szerszej publiczności. Każdy może spróbować własnych sił w zawodach i sprawdzić, czy nie powinien poważniej zainteresować się biathlonem.

- Na zawodników z gimnazjów czekają 3 pętle biegowe po 500 metrów, dla szkół podstawowych dystans wynosi 3 razy 300 metrów. Strzelania będą prowadzone z karabinów laserowych z odległości 10 metrów do dużych tarcz, z pozycji leżącej oraz podpórek – opisuje imprezę Dariusz Czerwonka, Prezes UKS G-8 Bielany.

Zapisy na zawody odbywają się w zakładce Biathlon Dla Każdego na stronie Polskiego Związku Biathlonu. Na stronę zapisów można przejść tutaj. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:00, a udział w nich jest bezpłatny. Zakończenie zawodów przewidziano około godziny 13:30.

MG źródło: inf. własna