CENNE ZWYCIĘSTWO SPARTY W RAWIE

2019-01-02 12:15:47

Udanie zakończyły rok zawodniczki stołecznej Sparty. Zespół juniorek świetnie spisał się w tradycyjnym XX Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Powiatu Rawskiego. Bielański zespół spisał się najlepiej w gronie dwunastu uczestniczących drużyn.


Przedstawiamy obszerną relację z oficjalnej strony klubu – spartawarszawa.pl.

"W pierwszej fazie turnieju los skojarzył nas z SMS Police – brązowym medalistą MPJ, Energetykiem Poznań – V drużyna MPJ oraz MOSem Wieliczka. Wszystkie spotkania zakończyły się naszym zwycięstwem, a jedynego seta przegraliśmy z poznaniankami. Wygrywając swoją grupę czekał nas półfinałowy pojedynek z kolejną siatkarką potęgą – Impelem Volley Wrocław, vicemistrzem Polski!
Mecz był bardzo emocjonujący. Dla obu ekip było to już 4 (!) tego dnia spotkanie, co dało o sobie znać w długich wymianach. Po kapitalnym widowisku pokonaliśmy siatkarki z Dolnego Śląska 2-1 i awansowaliśmy do fazy finałowej. Nie sposób jednak nie docenić wrocławianek, które mimo porażki zostawiły „kawał serca” na boisku.

Niedzielne mecze rozpoczęliśmy od pojedynku z Mistrzyniami Polski – Legionovią Legionowo. Było to nasze najlepsze spotkanie w całym turnieju. Wygraliśmy zdecydowanie 2-0, nie pozwalając siatkarkom spod Warszawy ugrać nawet 20 punktów w secie.

Ostatecznie o klasyfikacji końcowej miał zadecydować ostatni mecz turnieju. W nim ponownie zmierzyliśmy się z siatkarkami z Poznania.  Do zwycięstwa w zawodach brakowało nam zaledwie jednego wygranego seta. Niestety mecz zaczęliśmy bardzo źle, przegrywając już 0-6. Jednak z piłki na piłkę spartanki rozkręcały się i wyszły nawet na prowadzenie 15-14. W tej partii to jednak zawodniczki ze stolicy Wielkopolski zachowały więcej zimnej krwi. Mała liczba błędów własnych i solidne przyjęcie zdecydowały o zwycięstwie Energetyka 25-21.

Drugi set od początku toczył się pod nasze dyktando. Utrzymywaliśmy przeciwniczki na bezpiecznym 2-3 punktowym dystansie. Wygraliśmy 25-22 i zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w jubileuszowym XX Turnieju o Puchar Powiatu Rawskiego.

Tie-break toczył się niestety bez większych emocji. Wyczerpane 6 meczami siatkarki Sparty uległy ostatecznie Energetykowi Poznań 1-2. Po meczu cieszyły się oba zespoły. Energetyk ze zwycięstwa, a warszawianki z triumfu w całych rozgrywkach. Było to już siódme zwycięstwo w dwudziestoletniej historii zawodów naszego klubu.

Mimo, że nie byliśmy uznawani za faworytów udowodniliśmy przede wszystkim sobie, że jesteśmy w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem. Zagraliśmy bardzo zespołowo i nie mieliśmy słabszych punktów.

Oby był to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. W oczach organizatorów na wyróżnienia zasłużyły:
Kamila Zakrzewska – MVP Turnieju
Adriana Wełna – Najlepsza rozgrywająca Turnieju
Wiktoria Babecka – Najlepsza libero Turnieju
Julia Siuta – Najlepsza zawodniczka zespołu Sparta Warszawa
 
1. Sparta Warszawa 
2. ENEA Energetyk Poznań I
3. LTS Legionovia
4. Budowlani Łódź
5. Elite Volley Kraków
6. Volley Wrocław
7. UMKS MOS Wola Warszawa
8. Pałac Bydgoszcz
9. MKS MOS Wieliczka
10. ENEA Energetyk Poznań II
11. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
12. SMS Police
Sparta Warszawa: Wełna, Jachowska, Dąbrowska, Siuta, Zakrzewska, Słomińska, Wiśniewska, Staniszewska, Gęsina, Hausman, Babecka"
 
Foto i relacja: spartawarszawa.pl