DOBRE WYSTĘPY LEKKOATLETÓW W SUWAŁKACH

2017-07-03 15:58:30

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce do lat 23. Bardzo dobrze zaprezentowali się sportowcy AZS-AWF Warszawa. W klasyfikacji medalowej i punktowej zajęli drugie miejsce.

Na 5000 metrów tryumfowała Aleksandra Hołda, która w walce o złoto pokonała o niespełna sekundę Weronikę Pyzik. Złoto wywalczył również Mateusz Jerzy, dość zdecydowanie zwyciężcając w skoku o tyczce. Drużyna Akademików w sztafecie 4 x 400 metrów kobiet cieszyła się ze złota, pokonując Akademiczki z Krakowa o 0,2 sekundy. O tyle samo złoto przegrała sztafeta mężczyzn.

Nie zawiedli 800-metrowcy. Srebra zdobyli Angelika Sarna i Jakub Bałdyka. Bardzo zaciętą walkę o srebro na 1500 metrów stoczyła Aleksandra Hołda. Ostatecznie przegrała ją z zawodniczką z PSzczyny zaledwie o 0,2 sekundy. Brązowy medal o zaledwie 0,01 sekundy na 200 metrów przegrała Dominika Muraszewska.

W zestawieniu medalowym i punktowym Akademicy z Bielan zajęli drugie miejsce.

Zawody rozegrano w Suwałkach.

Przedstawiamy wyniki młodych zawodników z Bielan w pierwszych ósemkach klasyfikacji:
1. 4 x 400 metrów kobiet (Bartosiewicz, Sarna,  Grzegorczyk, Muraszewska) - 3:45.24