DWA MEDALE WATAHY W KWIDZYNIE

2019-06-04 09:53:33

Początek czerwca był bardzo aktywny dla młodych zawodników BKS Wataha Warszawa. Zawodnicy młocińskiego klubu rywalizowali w Pucharze Najmłodszych - nieoficjalnych Mistrzostwach Polski do lat 14. Z Kwidzyna, gdzie odbywały się zawody, Wataha wróciła na Bielany z dwoma medalami.

Dużą niespodziankę na dystansie sprinterskim w kategorii M13 sprawił Bartosz Stopczyński, zaliczając świetny bieg wygrał swój bieg z dużą przewagą! W tej samej kategorii 4 miejsce zajął zeszłoroczny zwycięzca sprintu Pucharu Najmłodszych - Bartek Maciejewski, co przyjął z dużym niedosytem. Trzecim zawodnikiem Watahy w top 6 był Filip Pankiewicz. Dodajmy, że wszyscy 3 chłopcy są niedawnymi zwycięzcami rozgrywek szkolnego WOM w barwach SP 77 w lekkoatletyce oraz piłce ręcznej i reprezentowali Dzielnicę Bielany na warszawskich finałach szkolnego WOM!

W biegu klasycznym, rywalizując w bardzo ciężkim i porośniętym terenie, swój zeszłoroczny sukces na Pucharze Najmłodszych powtórzył Bartek Maciejewski zdobywające srebrny medal (wcześniej w 2018 r w Sokolnikach złoto na sprincie oraz srebro na klasyku).

W sztafetach chłopcy z M14 zajęli 7. miejsce, a z M12 uplasowali się na 8. miejscu. W klasyfikacji wszystkich polskich klubów, biorących udział w Pucharze, BKS Wataha zajęła 15 miejsce. W zawodach brało udział 400 dzieci, reprezentujących 33 kluby z całej Polski.

KG  / MG / fot: materiały klubu