EURO-SEN DLA NAJMŁODSZYCH

2016-03-18 16:53:14

9 kwietnia i 24 kwietnia dzieci ze szkół podstawowych i klubów sportowych na terenie Bielan, Żoliborza i Śródmieścia, poczują się jak na prawdziwym turnieju Euro 2016. Wszystko dzięki inicjatywie zorganizowania prawdziwego turnieju "Euro", z udziałem 24 zespołów z roczników 2007/2008, z terenu trzech dzielnic.


Organizatorzy postanowili, że oprawa zawodów będzie przypominała profesjonalną imprezę piłkarską, sędziowaną przez prawdziwych arbitrów, posiadających licencje PZPN. 9 kwietnia w trzech halach na terenie dzielnic organizujących turniej odbędą się eliminacje. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 18 marca w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, poznaliśmy grupy w jakich powalczą dzieci.

Bielany zorganizują zmagania grup "C" i "D", które odbędą się w hali przy ulicy Przybyszewskiego 45. Poznaliśmy także skład tych grup, który prezentuje się następująco:

Grupa "C": 
Varsovia Muranów jako Niemcy
Drużyna numer 5 jako Ukraina
UKS Dragon Bielany II jako Polska
SP 289 jako Irlandia Północna

Grupa "D": 
SP 92 II jako Hiszpania
UKS Dragon Bielany III jako Czechy
SP 210 jako Turcja
SP 267 jako Chorwacja

Jak widać, drużyny nie będą reprezentowały swoich szkół i klubów, a kraje biorące udział w prawdziwych rozgrywkach.  Polskę wylosował zespół UKS Dragon Bielany II. Jak widać mecz z Niemcami zapowiada się pasjonująco. Wciąż jeszcze można zgłaszać się do turnieju, ponieważ zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowane szkoły podstawowe i kluby, mogą wysyłać informacje o chęci wzięcia udziału w turnieju na adres: turniej@eurozoliborz.pl.

- Zachęcam wszystkie szkoły podstawowe i nasze lokalne kluby sportowe, dysponujące sekcjami z dziećmi z roczników 2007/08 do wzięcia udziału w turnieju, który zapowiada się bardzo ciekawie. Liczę na to, że inicjatywa będzie początkiem nowej tradycji, organizowania dużych, atrakcyjnych zawodów, przy współpracy kilku dzielnic - zachęca zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, który wziął udział w ceremonii losowania. Warto dodać, że poza zespołem UKS Dragon Bielany, naszą dzielnice na dziś reprezentują SP 289 (Irlandia Północna), SP 352 (Rumunia) i SP 133 (Walia).
24 kwietnia, podczas wielkiego turnieju finałowego, do którego wejdą po dwie najlepsze drużyny z sześciu grup i zespoły z trzecich miejsc, z najlepszym bilansem bramek, poznamy zwycięzcę "Żoliborskiego Euro". Jak zapowiadają organizatorzy, poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników czekają ciekawe gry, zabawy, animacje i niespodzianki od sponsorów. Finał zmagań odbędzie się na obiekcie OSiR Żoliborz.

Red / fot: MG