FISZER I NAWALANIEC NAJLEPSI W RATUSZU

2017-10-30 18:20:44

Pomimo fatalnej aury, kilkudziesięciu młodych szachistów pojawiło się w Urzędzie Dzielnicy Bielany, aby rywalizować w kolejnej edycji turnieju "Szachy w Ratuszu". W rywalizacji do lat 12 zwyciężył Bartosz Fiszer. W turnieju młodszych szachistów, do 8 roku życia wygrał Adam Nawalaniec.


 Orkan przechodzący nad Polską, mógł zrodzić poważne obawy o frekwencję podczas szachowego turnieju na Bielanach. Ostatecznie obawy okazały się bezpodstawne i w turnieju podjęło rywalizację 34 szachistów do lat 8 i 29 do lat 12. Zawody otworzył podobnie jak w ostatnich latach Grzegorz Pietruczuk. Zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany wyraził uznanie jeśli chodzi o frekwencje, która biorąc pod uwagę ekstremalne warunki pogodowe, mogła budzić uznanie.  W porównaniu do zeszłorocznej edycji, zaszły spore zmiany w klasyfikacji zwycięzców. Tradycyjnie w czołówce nie brakowało szachistów Polonii Warszawa, ale tym razem nie oni okazali się najlepsi. Bartosz Fiszer w pięciu partiach odniósł cztery zwycięstwa i remis, co pozwoliło mu na zwycięstwo. Gracz  UKS SP 321 Bemowo zremisował jedynie w ostatniej partii z Krzysztofem Iwaszkiewiczem z Polonii Warszawa, który w tym roku był drugi, rok temu trzeci.

W zmaganiach 8-latków Adam Nawalaniec z Legionu Legionowo odniósł komplet zwycięstw i dość zdecydowanie pokonał rywali. Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i vouchery na zakupy w Empiku.

Fotorelację z imprezy znajdziecie tutaj.

Czołówka turnieju 8-latków:

1. Adam Nawalaniec - Legion Legionowo
2. Dominik Nocek - Polonia Warszawa
3. Szymon Dunda - MUKS Stoczek 45 Białystok
4. Juliusz Klim - Polonia Warszawa
5. Dawid Dobosiewicz - MAZ Szach w Warszawie
6. Karol Mielcuch - Glinianka
(...)
8. Zofia Stankiewicz - KSSSN Ursynów Warszawa

Czołówka turnieju 12-latków:

1. Bartosz Fiszer - UKS SP 321 Bemowo
2. Krzysztof Iwaszkiewicz - Polonia Warszawa
3. Grzegorz Iwaszkiewicz - Polonia Warszawa
4. Tomasz Rumiński - Geniusz Warszawa
5. Filip Klim - Polonia Warszawa
6. Artur Grządka - Laura Chylice
(...)
15. Rozalia Seń - PKS Mat Białołęka

MG