G-8 Z SUKCESAMI W SWARZĘDZU

2018-01-15 21:50:50

Tegoroczny Puchar Polski w taekwondo olimpijskim rozkręca się na dobre. Pierwsze punkty do rankingu zawodnicy UKS G-8 Bielany zdobyli tradycyjnie na początku grudnia, na turnieju Olsztyn Cup. Kolejne sukcesy przyszły w Swarzędzu.


13 stycznia drużyna UKS G-8 Bielany pod okiem trenera Tomasza Pielaka udała się do Zalesewa, aby wziąć udział w mocno obsadzonych zmaganiach Swarzędz Cup. Dorobek drużyny z Szegedyńskiej zwiększył się o kolejne cenne medale dzięki udziałowi w wielkopolskich zmaganiach.

Bielańska drużyna przywiozła do Warszawy następujące medale:

Złoto:

Oliwia Uścimiuk (junior 49 kg)
Justyna Kowalkowska (kadet 59 kg)
Dominik Papierowski (kadet 57 kg)
Srebro:
Mateusz Świderski (kadet 53 kg)
Brąz:
Eliza Zbrzezna (junior +68 kg)
Sebastian Uścimiuk (junior 63 kg)
Amelia Wojtala (kadet 37 kg)
 
Pozostali zawodnicy UKS G-8 Bielany zdobyli bezcenne doświadczenie, które na pewno już niebawem zaowocuje medalami na kolejnych turniejach. Pod koniec lutego trener Tomasz Pielak i jego zawodnicy wybierają się na turniej Pucharu Świata w Słowenii, a w połowie marca czeka ich kolejny turniej Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Swarzędzu świetnie zaprezentowali się także starsi koledzy zawodniczek i zawodników z UKS G-8 Bielany, reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa, o czym napiszemy szerzej wkrótce.

TP / MG / fot: materiały klubowe