II BIELAŃSKA GALA SPORTU SZKOLNEGO ZAKOŃCZONA

2018-06-21 09:04:19

?Oficjalnie zakończono rywalizację sportową w roku szkolnym 2017/2018 na Bielanach. Całoroczne zmagania podsumowano podczas II Bielańskiej Gali Sportu Szkolnego, w hali CRS Bielany.


Na terenie obiektu przy ulicy Lindego zgromadziło się ponad 250 osób. Gości przywitali Burmistrz Tomasz Mencina oraz odpowiedzialny za obszar sportu w Dzielnicy Bielany – zastępca Burmistrza – Grzegorz Pietruczuk. Głos zabrał również Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta – Paweł Lech. Przewodniczący podkreślił, że Bielany są w jego opinii chyba najbardziej usportowioną dzielnicą w Warszawie, co niewątpliwie było bardzo miłym i w naszej opinii prawdziwym komplementem w stronę przede wszystkim młodych sportowców.Po całorocznych zmaganiach w 27 dyscyplinach dzieci, 25 dyscyplinach młodzieży i 10 konkurencjach w kategorii liceów, wybrano najlepsze szkoły na Bielanach. Wyróżniono również medalistów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak również drużynowych. Podczas dwugodzinnej gali nie brakowało okazji do nagradzania tych, którzy dzięki swojemu wkładowi w rozwój sportu na Bielanach, czy to dzięki wynikom sportowym, czy to dzięki zaangażowaniu w prowadzenie zajęć, przyczynili się do sukcesów Bielan. Nie zapomniano o najbardziej zaangażowanych w rozwój sportu szkolnego w mijającym roku szkolnym nauczycielach. Aż 46 przedstawicieli tego środowiska z Bielan odebrało od organizatorów pamiątkowe statuetki, podkreślające ich wkład w rolę sportu szkolnego. 

Organizatorzy – Dzielnica Bielany – zakończyli również zapowiadaną akcję „Koszulka dla Szkoły”. Siedemnaście szkół, które najczęściej pojawiały się na zawodach sportowych w mijającym roku szkolnym, otrzymało nowe, profesjonalne komplety strojów, które będą prezentowały się podczas zmagań cyklu 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. - Uhonorowaliśmy 17 szkół. Wcześniej komplety otrzymały trzy placówki oświatowe. Jest jeszcze kilka szkół, które nie uczestniczyły w mijającym roku szkolnym w rywalizacji tak często i wierzę, że to będzie dla nich dobra zachęta. One również otrzymają wkrótce komplety. To ważne, aby dzieci i młodzież podczas zmagań sportowych wyglądały tak samo i miały poczucie, że nikt nie odstaje od koleżanek czy kolegów pod kątem swojego ubioru na zawodach. Uznaliśmy, że obowiązkiem Dzielnicy, która dba o sport, jest zapewnienie uczniom tego komfortu. Odbiór akcji jest bardzo pozytywny, więc chyba się udało. Przechodząc krótko do dzisiejszej Gali gratuluję wszystkim wyróżnionym. Wiem, że bardzo mocno pracowaliście na to, aby często świętować sukcesy naszego sportu szkolnego – podsumował Grzegorz Pietruczuk.- Świetnie, że wyróżniamy uczniów i nauczycieli podczas takiego wydarzenia. To nie tylko okazja do rozdania medali i pucharów, ale także integracji całego środowiska sportowego na Bielanach, co jest w mojej opinii równie istotne. Współpraca między szkołami może tylko zaprocentować – dodał zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Włodzimierz Piątkowski, który pojawił się na drugiej części uroczystości.W zmaganiach dzieci, najlepszy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa numer 80. Kategoria młodzieży należała w mijającym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej numer 369. Jako jedyni tytuł z pierwszej edycji obronili uczniowie Liceum im. J. Lelewela, którzy minimalnie wyprzedzili LO im. J. Marti oraz LO im. J. Kusocińskiego.  Wszystkie szkoły na podium klasyfikacji punktowej oraz medalowej, otrzymały vouchery na sprzęt sportowy. W głównej klasyfikacji – punktowej były to bony o wartości 3100, 2000 i 1000 złotych.  

Pełne wyniki zmagań znajdziecie tutaj.

Red fot: Ksz