KACPER STOKOWSKI TRZECIM PŁYWAKIEM ŚWIATA

2017-08-27 12:48:08

Po udanym występie w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym podczas MJŚ, Kacper Stokowski zdobył kolejny medal młodzieżowego pływackiego mundialu. Tym razem indywidualny brąz na 50 metrów stylem grzbietowym. Nie zawiódł też Bartosz Piszczorowicz.Kacper Stokowski od początku liczył na udany występ w rywalizacji stylem grzbietowym i tak też się stało. Reprezentant UKS G-8 Bielany dość łatwo przebrnął przez eliminację, odnotowując trzeci czas 25.54. W półfinale bielański zawodnik popłynął nieco szybciej, bo poprawił swój eliminacyjny czas o pięć setnych sekundy, co pozwoliło mu tym razem na zajęcie piątego miejsca. Było jednak jasne, że walka o medal jest sprawą otwartą, bo Kacper Stokowski dysponuje jeszcze rezerwą, a różnice czasowe między zawodnikami, nie licząc  bezapelacyjnego faworyta - Amerykanina Michaela Charlesa Andrew, były symboliczne.

W wyścigu finałowym reprezentant Polski dał z siebie wszystko i z czasem 25.38 wywalczył brązowy medal MŚJ, zaledwie o osiem setnych przegrywając walkę o srebro z Hiszpanem Hugo Gonzalezem i o jedną dziesiątą sekundy pokonując czwartego na mecie Irlandczyka - Conora Fergusona.

Kacper nie krył ogromnej radości po starcie, bez ogródek stwierdzając, że to najważniejszy moment jego dotychczasowej sportowej kariery. - Najpiękniejsza chwila w moim życiu! Coś wspaniałego. Zdobyłem brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów na 50m stylem grzbietowym. Uśmiech z mojej twarzy nie schodzi mi do tej pory. Był to mój ostatni indywidualny start w tym sezonie, więc jak to się mówi "Last one, Fast one". Jest to pierwszy medal w historii polskiego pływania na dystansie krótszym niż 200m. Medal dedykuje mojej Mamie. Chciałem podziękować rodzicom, za wsparcie przez cały ten czas, mojemu trenerowi za wytrwałość ze mną na treningach i nie tylko. Moim dziadkom którzy oglądają i kibicują mi zawsze - podsumował zawodnik, w późniejszej części wpisu na Facebooku dziękując także klubowi UKS G-8 Bielany i wszystkim osobom oraz firmom, które umożliwiły mu przygotowania do tej imprezy. Wcześniej na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym Kacper Stokowski był piąty, nieznacznie o 9 setnych sekundy przegrywając walkę o brązowy medal.

Równolegle w sztafecie miksów 4 x 100 metrów rywalizował Bartosz Piszczorowicz. Drużyna biało-czerwonych w składzie Piszczorowicz, Ostrowski, Polańska, Fiedkiewicz, zajęła szóste miejsce, a co czego przyzwyczaił już wszystkich Bartosz, zawodnik UKS G-8 Bielany odnotował najszybszy czas w sztafecie. Podobnie w rywalizacji 4 x 200 metrów stylem dowolnym biało-czerwoni w składzie z Bartoszem Piszczorowiczem i Kacprem Stokowskim zajęła szóste miejsce. Polacy uzyskali czas 7:21.37, walkę o wyższe miejsca przegrywając dość wyraźnie. 

Bartosz Piszczorowicz startuje jeszcze indywidualnie na 100 metrów stylem dowolnym.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Kacpra Stokowskiego