MAGDALENA SUDAK TRZECIA W OLSZTYNIE

2019-05-23 10:07:38

W bardzo dobrej formie znajdują się triathloniści UKS G-8 Bielany. W Olsztynie rozegrano prestiżowe zawody Pucharu Europy Juniorów, w których bielański triathlon reprezentowały siostry Magdalena i Zuzanna Sudak, jak również Kuba Kowalski. Magdalena Sudak wywalczyła brązowy medal.

Zawodniczka UKS G-8 Bielany stoczyła bardzo zaciętą walkę o medal, która okazała się dla niej zwycięska. Magdalena Sudak trasę pływania, roweru i biegania pokonała w czasie 1:04:19, wygrywając z czwartą na mecie Rosjanką o 6 sekund.

Po konkurencji pływackiej Magdalena Sudak wraz z siostrą – Zuzanną, która debiutowała w Pucharze Europy i ostatecznie zajęła wysokie, szóste miejsce, znajdowały się na czele stawki. Na rowerze błysnęła późniejsza srebrna medalistka – Czeszka Tereza Svobodova, wyprzedzając zawodniczkę z Bielan. W konkurencji biegowej najlepiej poradziła sobie natomiast Węgierka Horvath, która przypieczętowała tą częścią zmagań swoje zwycięstwo. W każdej konkurencji późniejsza brązowa medalistka z Bielan odnotowywała czas w ścisłej czołowce stawki.

Magdalena Sudak do dwóch rywalek na podium straciła niewiele, bo zaledwie 49 sekund do Węgierki i 43 sekundy do Czeszki. Zmagania ukończyło 27 zawodniczek.

27 pozycję w rywalizacji mężczyzn zajął Kuba Kowalski. Zwyciężył Niemiec Giulio Ehes. Zawody ukończyło 40 zawodników.

Cała trójka reprezentantów UKS G-8 Bielany wywalczyła powołania na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Holandii.

Red / fot: Fanpage sekcji triathlonu UKS G-8 Bielany