PATRYCJA ADAMKIEWICZ NAJLEPSZA W EUROPIE

2017-04-09 20:37:22

Zawodniczka AZS-AWF Warszawa - Patrycja Adamkiewicz, zdobyła w Sofii Młodzieżowe Mistrzostwo Europy w taekwondo olimpijskim, w kategorii 57 kilogramów. Reprezentantka bielańskiego klubu pokonała 27 rywalek w swojej kategorii wagowej.


Patrycja Adamkiewicz to pomimo młodego wieku, doświadczona zawodniczka, która wzmocniła szeregi AZS-AWF Warszawa, przenosząc się z Jarocina. Wcześniej zdobywała między innymi Mistrzostwo Europy Kadetów, wicemistrzostwo Europy Juniorów, a od kwietnia tego roku, także Młodzieżowe Mistrzostwo Europy. - Można by powiedzieć, że kariera Patrycji rozwija się krok po kroku - nie ukrywa satysfakcji szkoleniowiec - Tomasz Pyciarz.

Droga do finału nie była dla Patrycji Adamkiewicz łatwa. W pierwszym pojedynku zawodniczka z Marymonckiej pokonała 14:5 Słowaczkę - Gabrielę Bohusową. Następnie 5:0 Litwinkę Klaudię Tvaronaviciute.

W ćwierćfinałowym pojedynku Polka okazała się lepsza od Turczynki Tugby Yilmaz, zwycięzając 5:3. W półfinale pochodzącej z Jarocina zawodniczce nie zdołała przeciwstawić się Niemka Jasmin Richter, która uznała wyższość naszej zawodniczki, przegryajac 0:5. W pojedynku decydującym o złocie Patrycja Adamkiewicz pokonała kolejną reprezentantkę Turcji - Ikrę Kayir 7:0.

- Cóż można powiedzieć. Każdy medal szalenie cieszy, ale nie ukrywam, że możliwość usłyszenia Mazurka Dąbrowskiego na tak istotnej imprezie to ogromne przeżycie. Złota nie zastąpi nic - relacjonował  w rozmowie z serwisem Bielany na Start jeden ze współautorów sukcesu zawodniczki AZS-AWF Warszawa, Tomasz Pyciarz.

Poza Patrycją Adamkiewicz, w reprezentacji kraju na zawody w Bułgarii znaleźli się także  inni reprezentanci Bielan: Mateusz Nowak, Milena Mazurek i Gabrysia Dajnowicz. Mateusz Nowak rywalizował w kategorii 58 kilogramów, jednak uległ na początku zmagań rywalowi z Izraela - Dimitri Nagaevowi. Milena Mazurek nie zdołała w kategorii 62 kilograów pokonać Włoszki Natalii d'Angelo, a Gabrysia Dajnowicz znalazła pogromczynie w Norweżce -  Silje Petersen.

Najważniejszą imprezą tego roku w taekwondo będą Mistrzostwa Świata w Korei, które odbędą się już w czerwcu. Niedługo poznamy skład reprezentacji Polski. Szansę na wyjazd do Azji ma grupa sportowców z Bielan, w tym między innymi Patrycja Adamkiewicz, Piotr Paziński, Aleksandra Krzemieniecka i Anika Godel-Chełmecka.

Pewne jest, że niezależnie od tego, czy świeżo upieczona Młodzieżowa Mistrzyni Europy dostanie szansę na rywalizację w Korei Południowej, wcześniej czeka ją egzamin maturalny, oczywiście na Bielanach. Na co dzień Patrycja Adamkiewicz uczy się w Zespole Szkół Sportowych numer 50 im. Janusza Kusocińskiego przy ulicy Linego.

MG źródło: inf. własna / fot: materiały nadesłane przez trenera Tomasza Pyciarza